Прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич заявив, що офіційний Белград завжди шануватиме думку інших сторін, але у вирішенні будь-яких питань перш за все керуватиметься інтересами Сербії, а не інших держав, і наголосив, що його уряд не змінюватиме своєї позиції щодо Росії.

Вучич вважає, що Сербія передбачуваною та відповідальною політикою підтвердила свою незалежність та суверенність у прийнятті рішень, і що робота уряду будуватиметься для якнайбільшої користі громадян, повідомляє Nezavisne Novine .

“Тож своєї позиції щодо Росії ми не змінюватимемо. Переконаний, що це не загрожує нашому європейському шляху”, – сказав Вучич.

Він наголосив, що Сербія рухається у європейському напрямку волею громадян, і цього напрямку буде дотримано й надалі.

“Ми Європу поважаємо, бажаємо бути її частиною, але потребуємо, аби поважали і голос Сербії, і дбатимемо про наші національні інтереси. Нам не треба більше, ніж мають інші”, – сказав прем’єр.

Говорячи про те, що Берлін буцімто як умову для подальших переговорів вимагає від Белграда не чинити перепон входженню до ЄС самопроголошеного Косова, Вучич заявив, що навколо цього у Сербії завжди багато спекуляцій, а Берлін такого ніколи не вимагав.

“Я вірю слову пані Меркель і переконаний, що ми ще цього року вирішимо усі питання”, – повідомив очільник сербського уряду.

Він сказав, що входження сербів у парламент самопроголошеного Косова не означає визнання його як держави, про що також ходить багато пліток.

На запитання про нещодавні відвідини Москви та спілкування з Владіміром Путіном, Вучич повідомив, що зустріч відбулася щиро, без закулісних інтриг і таємниць.

“Наша розмова пройшла відверто і по-дружньому. Сербія не шантажувала і не буде шантажувати Росію чи чогось від Росії вимагати. Ми говорили про економічні стосунки, що пов’язують наші країни і, я впевнений, заклали добрі підвалини для ефективної співпраці в енергетичній сфері, у постачанні до Росії наших продуктів сільського господарства”, – повідомив сербський прем’єр.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment