Очільник самопроголошеної Республіки Косово Хашим Тачі вважає, що найкраще можливе рішення відносин між сторонами – щоб Сербія визнала незалежність краю.

Про це Хашим Тачі заявив сьогодні, 23 січня, під час переговорів у Брюсселі між представниками Белграда й Приштини, повідомляє сербська «Политика».

Хашим Тачі. Фото: Саша Чолич

«Найкраще можливе рішення – щоб Сербія визнала Косово, це було б завершенням цього важливого процесу діалогу, що почався як технічний, а зараз ми входимо в прогресивну стадію політичного діалогу, яка має привести до визнання Косова», – сказав Тачі.

Президент частково визнаної держави каже, що переговори потрібні лише для розв’язання міждержавних питань Косова й Сербії, двох суверенних автономних держав. Внутрішні проблеми Косово може владнати самостійно і не потребує підказок чи вказівок з Белграда.

На думку Хшима Тачі, передумови для нормалізації стосунків двох держав існують, навіть після провокації з поїздом і побудовою стіни у Косовській Митровиці.

Новий раунд сербсько-косовських переговорів почнеться 24 січня у Брюселі. У переговорах братимуть участь президент Сербії Томіслав Ніколич, прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич і їхні колеги з самопроголошеної республіки Хашим Тачі й Іса Мустафа.

Як ми повідомляли, 14 січня 2017 року вперше після війни 1998-1999 років з Белграда вирушив потяг з кінцевим пунктом Косовська Митровиця, що у частково визнаній самопроголошеній країні Косово, яку Сербія вважає автономним краєм Косово і Метохія. Через загрозу для життя і здоров’я екіпажу й пасажирів потяг не доїхав до пункту призначення. Прем’єр Сербії скасував перетин адміністративного кордону Косова. Очільники Косова оголосили рейс провокацією і закликали ЄС втрутитися і вплинути на сербську владу.

Володимир Криницький

Поділитися:
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Leave a Comment