Путін і Ніколич у Москві

Відповідно до сербського законодавства, громадяни Республіки Сербії не мають права брати участь у військових конфліктах за межами батьківщини.

Наразі спецслужба Сербії має відомості про понад 50 громадян країни, які беруть участь у бойових діях на території України. Згідно з сербським законодавством їх оголошено у розшук, і після повернення додому на них чекає арешт і суд.

За участь у військових конфліктах в інших країнах сербів можуть ув’язнити на термін від 6 місяців до 5 років. Якщо ж участь у війнах за кордоном серб брав у складі групи, то термін позбавлення волі може скласти від 2 до 8 років. Вербувальники та організатори груп бойовиків можуть бути засуджені на термін до 10 років.

Як ми повідомляли, у жовтні минулого року сербський парламент прийняв закон про кримінальну відповідальність за участь громадян країни у військових конфліктах за кордоном. Таким чином Сербія протидіє прибутковому бізнесу найманців, які використовують свої бойові навички, набуті під час війн у Югославії, Сьєрра-Лєоне, Алжирі, Лівії, Сирії та інших країнах.

За словами глави сербського уряду Александара Вучича, наразі в Україні на Донбасі воюють кілька десятків сербських громадян, переважно на боці сепаратистів. Командир підрозділу сербських найманців Братислав Живкович повідомляв, що у липні в Луганську перебувало 38 сербів. Надалі до них долучалися ще кілька десятків громадян Сербії.

Інші балканські країни – Боснія і Герцеговина та Косово – теж планують ухвалити низку законів, які заборонять громадянам цих країн воювати за кордоном. Це стосується радикальних мусульман, які беруть участь в організації “Ісламська держава” і воюють в Іраку та Сирії.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment