У Сенаті США виступили за “жорстку операцію” щодо звільнення Керченської протоки для навігації.

До такого кроку президента Дональда Трампа закликала майже половина американських сенаторів, інформує ВВС.

Автори резолюції, яку підписали 39 зі 100 членів Сенату, вважають, що це необхідна відповідь на дії Росії в Керченській протоці.

25 листопада російські прикордонники, відкривши вогонь, захопили в Азовському морі три українські кораблі та поранили трьох українських моряків. Усі 24 українські військові моряки на борту кораблів були арештовані і відправлені до в’язниці у Москву.

Українська влада назвала захоплення кораблів та моряків відкритим актом агресії. 26 листопада Верховна Рада схвалила указ президента Порошенка про запровадження воєнного стану в окремих регіонах Україні терміном на 30 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може знищити Керченський міст

Резолюцію у Сенаті США підготували голова сенатського комітету з національної безпеки республіканець Рон Джонсон і партійний організатор демократів в Сенаті Річард Дурбін.

Джонсон також очолює підкомітет Сенату з безпеки в Європі. Резолюцію підписали 39 сенаторів, серед них голова сенатського комітету з питань збройних сил Джим Інхоф.

“США і наші союзники мають негайно відреагувати на військову агресію Росії в Керченській протоці сильним та рішучим кроком, – сказав Джонсон. – Проведення міжнародної морської операції зі свободи навігації має забезпечити безпечний прохід з Чорного моря в Азовське”. На його думку, саме таку відповідь “повинен побачити Путін“.

Які заходи пропонують сенатори?

Підписана сенаторами резолюція закликає НАТО посилити військово-морську присутність у Чорному морі, а президента США – збільшити обсяг військової допомоги Україні і надати їй підтримку з боку Держдепартаменту і Міноборони, особливо для посилення її військово-морських можливостей. Це має допомогти Україні “захиститися від подальшої російської агресії”.

Крім того, сенатори закликають президента запровадити нові санкції проти Росії за допомогою акту “Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій”. Вони також вважають, що проект будівництва трубопроводу “Північний потік-2” з Росії до Німеччини має бути скасований, до чого раніше закликали і в Європарламенті.

“Нещодавні провокаційні військові дії Росії, а також викриття її великої кампанії щодо дезінформації в кіберпросторі – попередження всьому світу, що Володимир Путін не має наміру припиняти свою агресивну політику щодо Заходу і України”, – сказав сенатор Дурбін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У британському парламенті зацікавилися зв’язками Порошенка з Медведчуком

“Україна – на передовій лінії фронту боротьби Володимира Путіна проти вільного світу”, – заявив глава комітету з питань збройних сил сенатор Інхоф. Захоплення кораблів у Керченській протоці, на його думку, позначило небезпечну ескалацію російсько-українського конфлікту.

“Ми маємо відповісти – і відповісти силою, слабкість тільки спровокує подальшу агресію”, – упевнений він. Сенатор також вважає, що США повинні допомогти Україні посилити флот.

Поділитися:
 • 94
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  94
  Shares