Сенат США підтримав українців

Сенат Сполучених Штатів Америки ухвалив резолюцію на підтримку народу України у його прагненні до європейського демократичного майбуття, повідомив американський посол Джеффрі Пайєтт.

[adsense_id=”1″]

Резолюція містить заклик до ненасильства та широкого суспільного діалогу в Україні. Проект документу було подано на розгляд Сенату ще 18 грудня. Американські сенатори засудили намагання української влади вирішувати суспільні суперечності шляхом силового тиску і розгону демонстрацій.

Американські законодавці закликають владу України негайно притягти до відповідальності винних у побитті мітингувальників 30 листопада і 1 та 11 грудня минулого року. Також вимагається негайно звільнити всіх затриманих учасників Євромайдану.

Сенат США ухвалив рішення, відповідно до якого американський президент і Конгрес в разі повторного застосування насильства з боку державних органів до мирних протестувальників розглянуть питання задіяння цілеспрямованих санкцій щодо українських посадовців, із візовими обмеженнями та заморожуванням фінансових активів відповідальних за насильство осіб включно.

Втім, експерти вважають, що резолюція Сенату – досить слабка втіха для учасників Майдану, оскільки жодних конкретних дій наразі США до українських можновладців не застосує, а саме конкретики просять активісти у взаємовідносинах вільного світу та української влади.

Степан Сердюк

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір