Що соцмережі роблять зі сторінками померлих користувачів

Досить цікаве питання. Адже земне життя рано чи пізно добігає кінця. Куди діваються сторінки користувачів, що померли? А також: як адміністрація соціальної мережі дізнається про смерть особи? Чи для мережі певний час відсутності активності – ознака смерті?

Соцмережі по-різному вирішують, що робити зі сторінками померлих користувачів.

Популярна в Нідерландах соцмережа Hyves подбала про те, щоб облікові записи померлих користувачів не ятрили душу їхнім друзям і близьким, але залишались світлим спогадом про них. Мережа запровадила для своїх користувачів новий статус In Memoriam, який може використовуватись для тих, хто помер. Для членів родини померлого зарезервована можливість звернення до адміністрації мережі з запитом про переведення профайлу у статус меморіального. Тоді до імені користувача додаються слова «Inmemoriam», а сторінка залишається незмінною як пам’ять про людину. Деякі пов’язані із сторінкою сервіси, такі як чат або нагадування про день народження, що розсилається друзям, дезактивуються.

Такий підхід і найбільшої соціальної мережі світу – Фейсбук, яка в таких випадках проводить відповідні трансформації профайлу з метою створення «меморіальної» сторінки користувача. Доступ до адміністрування облікового запису блокується, а на меморіальну «стіну» друзі і родичі можуть надалі надсилати свої повідомлення на згадку про близьку людину. Сервіс мікроблогів Твітер у таких випадках задовольняє прохання родичів про видалення облікового запису. А загалом єдиного стандарту дій щодо облікових записів користувачів, що померли, у соціальних медіа немає.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*