Свою сорок четверту осінь зустрічає кінофестиваль “Молодість” і традиційно транслює всі найсвіжіші та найактуальніші світові тенденції у молодому кіно.

Нагадаємо, що “Молодість” – єдиний в Україні фестиваль, акредитований міжнародною асоціацією федерацій кінопродюсерів FIAPF. Він входить до переліку 26 спеціалізованих міжнародних конкурсних фестивалів. Цьогоріч він відбудеться у Києві з 25 жовтня по 2 листопада.

11 вересня було оголошено програму фестивалю. З рекордної кількості поданих цього року фільмів (1762 кінострічок з 65 країн) було обрано лише кілька десятків найкращих. Першими учасниками повнометражного міжнародного конкурсу стали:

Anderswo, реж. Ester Amrami, Німеччина, 2014
Court, реж. Chaitanya Tamhane, Індія, 2014
Difret, реж. Zeresenay Berhane Mehari, Ефіопія, 2014
Macondo, реж. Sudabeh Mortezai, Австрія, 2014
Patardzlebi, реж. Тінатін Кайрішвілі, Грузія-Франція, 2014
Брати. Остання сповідь, реж. Вікторія Трофименко, Україна, 2013
Класс коррекции, реж. Іван І. Твєрдовскій, Росія-Німеччина, 2014

Загалом програма охоплює шість конкурсних секцій, а також позаконкурсні покази. Серед них українські національні прем’єри, франко- та німецькомовне кіно, добірка “Словацький фокус”, класика світового кіно “Велике сторіччя” та російське кіно морального опору, що стверджує існування “іншої” Росії.

Окрім цього, “Молодість” готує для глядачів приголомшливий подарунок. У програмі Спеціальних подій, вперше в Україні, буде показано фільм “Björk: Biophilia Live”.

Фестивальним центром за традицією залишається Культурний центр “Кінотеатр «Київ»”. Інші фестивальні локації – кінотеатри “Жовтень” і “Кінопанорама”, “Київська Русь”, а також культурно-освітній центр “Майстер Клас” та арт-готель “Баккара”.

Квитки можна придбати в касах кінотеатрів за стандартними цінами. А за 30 хвилин до початку показів діти матимуть змогу намалювати малюнки чи написати листи нашим солдатам.

А на цих вихідних відбудуться благодійні кінопокази “Два дні заради життя” для збору коштів на потреби військових шпиталів та біженців зі сходу України. Акцію ініційовано студентами-продюсерами Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого та підтримано благодійними фондами “Крила Фенікса” та “Мир і Ко”. Зібрану суму буде оголошено перед заключним показом фільму “Два дні” Георгія Стабового 21 вересня.

У Червоній залі Будинку кіно на вул. Саксаганського, 6 покажуть художні, документальні й анімаційні коротко- та повнометражні фільми національного та міжнародного виробництва. У програмі – фільми таких режисерів як Кім Кі Дук, Алекс ван Вармердам, Гійом Гальєн, Якоб Пройс, Олександр Коваль, Валентин Васянович, Данило Сирих, Олександр Бубнов, Ганна Яровенко, Степан Коваль, Анастасія Харченко, Степан Коваль, Ярослава Руденко-Шведова.

Не можна не процитувати запрошення від Міністра культури України Євгена Нищука: “Кіно має дуже велику силу, і глядач, який приходить, також має велику силу. Солідарно ми робимо сильними наш кінематограф і нашу українську державу”.

Оксана Олійник

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment