Що далі, Майдане?

Бо я справді не розумію. Путін буцімто знизив на третину ціну на газ для України. Начебто дав грошей як кредит, під відсотки себто. Янукович тепер – цяця, всіх надурив? Що тепер лишається Майдану?

 

[adsense_id=”1″]

Адже ж ясно, що цей 15-мільярдний кредит більше був потрібен Путіну, ніж Україні. Бо відсотками з цього кредиту Росія перекриє свої втрати від зниження ціни на газ. А що виграє Україна? Нічого. Хіба прості люди, споживачі газу, стануть на третину менше платити за газ, опалення і гаряче водопостачання? Ні. Максимум – відсотків на 5 знизять тарифи, але представлять це “величезним покращенням”. Тим часом власники підприємств – споживачів газу справді від цього виграють. Багато виграють. Мільярди до своїх кишень. Але чи знизять вони на третину ціни на продукцію своїх підприємств? Адзуськи!

То що виграв Янукович для України? Нічого. За що його має любити народ? Нема за що. Чи повинен Майдан зняти вимогу відставки уряду і президента? Аж ніяк.

За газ і гроші Путін тепер вважатиме, що він керує Україною, що тепер він вказує, де ставити йолку, а де – духопелити демонстрантів. Але це не так. Україною має керувати народ. Не віче – так можна керувати селом або маленьким містечком. Треба домагатися загальних перевиборів усіх органів влади. І не обирати знову нікого, хто вже у владі був.

За будь-якого іншого результату можна вважати, що Майдан був марний.

Олег Верешковський

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір