Рупольдінг: етап завершено

Завершився ще один етап Кубка світу з біатлону у німецькому Рупольдінгу.

Рупольдінгський етап, який проходив протягом п’яти днів у трьох видах гонок, якихось непередбачуваних результатів не приніс. Відкривала етап естафетна гонка у жінок. Наша жіноча збірна у складі Наталії Бурдиги, Віти і Валі Семеренко і Юлії Джими посіла 4-ту сходинку, підтвердивши статус однієї з кращих естафетних збірних. Переможницею гонки стала збірна Росії, яка випередила на 36 секунд. Друга сходинка за німкенями, а третя за норвежками. Зараз саме ці чотири жіночі збірні є найсильнішими у естафеті, і саме ці збірні вірогідніше за все розіграють олімпійські нагороди.

На відміну від жіночої естафетної збірної, чоловіча збірна, результатами не виблискує. Цього разу наші чоловіки посіли 11-ту сходинку. Видно, що чоловічій збірній явно не вистачає швидкості, програвши австрійцям, які одержали перемогу, 2 хвилини 34 секунди. Австрійці одержали першу естафетну перемогу у цьому сезоні. Срібло і бронза дісталися Німеччині і Росії відповідно.

Третій змагальний день відкривала індивідуальна гонка у жінок. Відразу п’ять українських біатлоністок стартували у гонці. Найвищу сходинку з українок посіла Юлія Джима, яка стала 6-ою, з однією додатковою хвилиною. У десятку кращих потрапила лідер нашої збірної Валя Семеренко, яка посіла восьму сходинку. Також до очкової зони потрапили ще дві біатлоністки. Віта Семеренко з двома зайвими хвилинами стала 34-ою, а Наталія Бурдига у якої на один промах більше – 35-ою. Ще одна представниця з української землі Марія Панфілова розмістилася на початку дяв’ятого десятку, не зумівши кваліфікуватися до гонки переслідування. А перемогу у гонці святкувала чеська біатлоністка Габріела Соукалова, яка всі чотири вогневі етапи провела бездоганно, показавши стовідсоткову влучність. І знову на подіум піднялася білоруска Дар’я Домрачова, яка стала другою. Бронза у ще однієї чешки Вероніки Віткової.

Із чотирьох біатлоністок, що мали стартувати у гонці переслідування, прийняло участь тільки три. Віта Семеренко не стартувала із-за хвороби. Інші три наші представниці, які стартували посіли місця аналогічні індивідуальній гонці, а саме Юлія Джима – шоста, Валя Семеренко – восьма, а Наталія Бурдига – тридцять четверта. Перемогу знову святкувала Габріела Соукалова, яка після цих двох гонок закріпила лідерство у загальному рейтингу Кубка світу. Друге місце у норвезького динаміту – Тори Бергер. Слід відзначити фінську біатлоністку Кайсу Макарайнен, яка продемонструвала неймовірну швидкість, і посіла третю сходинку.

Індивідуальна гонка у чоловіків, як і весь рупольдінгський етап, стартувала без лідера загального заліку Кубка світу – Мартена Фуркада. Фуркад, який має комфортну перевагу над конкурентами, залишився тренеруватися вдома і вже мабуть до Олімпіади. Відсутністю Мартена скористався інший лідер сучасного біатлону – Еміль Егле Свендсен, який переміг у індивідуальній гонці. Він з однією зайвою хвилиною став першим. Срібло і бронза дісталися росіянинам Олексію Волкову і Євгену Устюгову відповідно. Українські біатлоністи, як і очікувалося, результатів високих не показали. Найвищу сходинку посів Сергій Семенов, який став 14-им. До очкової зони також потрапив Андрій Дерезимля з 32-им підсумковим результатом. Інші наші представникими розмістилися у середині підсумкової таблиці. Сергій Седнєв став 50-им, Дмитро Підручний -51-им, а Артем Прима – 67-им.

За результатами індивідуальної гонки на заключну гонку етапу кваліфікувалося четверо біатлоністів, але не всі змогли стартувати. Дмитро Підручний не стартував у гонці. Перемогу, як і у індивідуальній гонці святкував норвежець Еміль Свендсен, який вперше у свої біатлонній кар’єрі відстрілявся на нуль на всіх чотирьох вогневих рубежах. Друге місце п’єдесталу дісталося Якову Факу, який також відстрілявся на нуль. Бронза у росіянина Євгена Горанічева. Серед українців найкращим став Сергій Семенов з 25-им результатом підсумковим результатом. Інші два представникими розмістилися у п’ятому десятку.

Віталій Капітан

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір