Розв’язати війну може саме Трамп, – британський генерал

Бізнесова ментальність Дональда Трампа, застосована в реаліях міжнародної політики, може призести до того, що американський лідер зробить щось нерозважне.

Таку думку висловив колишній командувач Об’єднаного командування британських збройних сил генерал Річард Берронс у розмові з представниками Європейської спілки журналістів у Лондоні.

Бізнесова філософія Трампа, за якою в кожній ситуації має бути переможець і переможений, може бути нормальною для когось, хто все життя керував великою корпорацією, але заразом вона дуже небезпечна на міжнародній арені, вважає генерал Берронс.

Зі слів військового, у світі бізнесу можна торгуватися, а можна встати й вийти. «У геополітиці ж вийти не вдасться», – зауважує Берронс.

У разі складної ситуації президент Трамп може зреагувати в спосіб, нормальний для бізнесмена, але відверто небезпечний для світу. Як приклад генерал навів можливий сценарій конфлікту між США і Китаєм у Південнокитайському морі.

Читайте також: Китай готується до війни зі США

На думку британського генерала, китайська армія амбітна, але недосвідчена. У запалі китайці могли б атакувати, скажімо, американський військовий літак.

– Що в такій ситуації робити американському пілоту, який не має чітких вказівок, хто для нього китайці – противник чи нейтральна сторона, зате добре вміє відбивати ракетні атаки? До чого це призведе? – питає генерал. – Війни зазвичай вибухають з банальних приводів, просто люди втрачають контроль.

Зі слів генерала Берронса, коли йдеться про Трампа – ризики такого сценарію досить високі.

Як відомо, нещодавно президент США Дональд Трамп звинуватив сенатора-республіканця Маккейна в прагненні розв’язати третю світову війну.

Тим часом Словенія готова надати місце й можливість для особистої зустрічі президентів США Дональда Трампа й Росії Владіміра Путіна.

Євген Шкодун

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*