Понад три тисячі російських десантників зосереджено на кордоні РФ з Естонією та Латвією. З 11 по 16 серпня тут відбуваються великі навчання Повітряно-десантних військ Росії.

Про це в понеділок повідомила представник управління прес-служби та інформації Міністерства оборони РФ з ПДВ Ірина Круглова.

“Із 11 по 16 серпня на території Псковської області відбуваються двоступеневі дивізійні командно-штабні навчання 76-ї десантно-штурмової дивізії з десантуванням на незнайому місцевість та бойовою стрільбою”, – сказала Круглова.

За її словами, одночасно десантуватимуться понад три тисячі військовослужбовців та 12 одиниць техніки.

“Для завдання удару з повітря по наземних цілях умовного противника, транспортування та бойової підтримки дій десантників на навчання залучено літаки і вертольоти військово-транспортної, фронтової та армійської авіації Су-34, Ка-52, Мі-28, Мі-24, Мі-8, Іл-76”, – додала речник МО РФ.

Активна фаза навчань відбудеться 14-15 серпня, коли буде проведено практичні дії із захоплення і знищення стратегічно важливих об’єктів умовного противника. Завершаться навчання бойовою стрільбою удень і вночі. Стрільба буде здійснюватися з усіх видів штатної зброї, що перебуває на озброєнні десантно-штурмового з’єднання, включно з бойовими розрахунками 2С-25 “Спрут”, 2С-9 “Нона”, Д-30 та засобами ППО ЗРК “Стрела-10”, ПЗРК “Игла”.

Таке скупчення наступальних сил на кордонах ЄС викликає занепокоєння у керівництва країн Балтії, Польщі, НАТО та Європейського Союзу. Разом із тим, військові експерти вважають, що Російська Федерація зараз використовує кожну можливість, щоб показати готовність до найкривавішого розвитку подій. Дії Російської Федерації на кордонах з Україною та ЄС – недружні і не сприяють деескалації напруженості в регіоні, вважає експерт Вадим Сосновський з Інформаційно-аналітичного центру “Українські політичні ініціативи”.

АНК

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment