Невелика російська фірма, що з’явилася нізвідки, має намір збудувати в балтійських портах мережу СПГ-терміналів для постачання скрапленого газу в Європу.

Про такі плани російських підприємців пише Rzeczpospolita.

Як пише польське видання, робота має початися вже цього року, а газ постачатиметься з Санкт-Петербурга.

Компанія «СПГ-Горская», яка планує масований вихід на європейський ринок СПГ, не надто відома в світі енергобізнесу. Інформація про неї сягає середини 2015 року, публікації у ЗМІ з’являються від початку 2016-го року. Але побоювання аналітиків щодо агресивної експансії підтверджуються тим, що маловідома фірма навела серед своїх партнерів чимало великих гравців, навіть ВАТ «Газпром» і «Сбербанк России».

Наявність планів поширення впливу в сфері СПГ підтверджується і наявними у відкритому доступі матеріалами. Скажімо, в одному з оглядів галузі заявлено, що: «Росія планує значно наростити потужності з виробництва скрапленого природного газу (СПГ) й розширити присутність на світовому ринку СПГ, в тому числі в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР). Однак конкуренція постачальників СПГ на зовнішніх ринках, низькі ціни на енергоресурси, санкції, накладені на російські компанії західними країнами, і низка інших проблем ускладнюють реалізацію поставленого завдання. Але, незважаючи на всі труднощі, роботи з цілої низки проектів йдуть. … Частка Росії на світовому ринку СПГ сьогодні не перевищує 5%. … Державна енергетична стратегія передбачає нарощування цього показника до 2035 року до 12% від загального обсягу світового ринку. Це стане можливим через збільшення масштабів виробництва СПГ у 5 і більше разів. Сьогодні в Росії виробляється близько 11 млн т/г скрапленого природного газу».

Окрім того, сам «Газпром» будує СПГ-термінал неподалік польського кордону в Калінінградській області. Для ЄС цей проект виявився несподіванкою, адже в інвестиційних планах російського газового монополіста про нього не йшлося. Але європейським фахівцям ця новина не припала до вподоби.

Як повідомляв «Український простір», європейська комісія ухвалила виділити €102 млн на фінансування робіт з побудови терміналу скрапленого природного газу в Хорватії. Побудову приймального терміналу СПГ на хорватському острові Крку оголошено стратегічним інвестиційним проектом Республіки Хорватії і Європейського Союзу, який дасть змогу ЄС посилити енергетичну незалежність і відмовитися від значної частини російського газу в структурі континентального споживання енергоносіїв.

Євген Шкодун

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Leave a Comment