На території меморіального комплексу в Катині, де в 1940 році було знищено тисячі польських офіцерів, росіяни встановили стенд, присвячений російським полоненим більшовицько-польської війни 1919-1921 років.

Стенд, де розповідається про росіян, захоплених у полон польськими військами й померлих у польських таборах, встановили під час ремонту центральної частини меморіалу. Там встановлено старий залізничний вагон “теплушку”, якими в першій половині ХХ століття росіяни перевозили полонених.

Роботою керував, за інформацією польського Інституту національної пам’яті, особисто міністр культури РФ Мединський – один із головних пропагандистів режиму Путіна й автор відомого висловлювання про те, що росіяни – носії зайвої хромосоми. Одкровення міністра Мединського навіть у Росії часто стають “афоризмами” й інтернет-мемами.

МЗС Польщі й Інститут національної пам’яті висловили протести проти фальшування історії й намагання перекласти вину на інших.

Як зазначають у польському зовнішньополітичному відомстві, подана росіянами інформація, особливо кількість загиблих померлих в’язнів, у багато разів перевищує фактичні дані, які підтверджено як польськими, так і російськими істориками.

ІНП Польщі висловив рішучий протест проти паплюження і профанації місць поховання тисяч польських офіцерів, убитих НКВС у Катині в 1940 році, пропагування історичних фальшивок навколо долі більшовиків 1920 року.

“Дії, спрямовані на створення саме у Катині місця, яке пропагуватиме історичну фальсифікацію щодо теми більшовицьких в’язнів 1920 року, викликають найвищий спротив радянській і російській політиці брехні й історичних маніпуляцій, які мають ознаки очевидної провокації”, – ідеться в заяві Інституту.

ІНП наголошує, що провокативність і маніпуляції полягають також у тому, що стенди встановлено у місці, яке ніякого стосунку до більшовицько-польської війни 1919-1921 років не має.

Поділитися:
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Leave a Comment