За словами колишнього радника міністра закордонних справ Швеції Аарона Корева, ще в 2016 році Росія могла наважитися на захоплення острова Зміїний.

І його пояснення мали досить логічний вигляд. Мовляв, Росія не відмовлялася від планів експансії. А слідом за захопленням бурових установок та газових родовищ, анексія Зміїного буде наступним кроком до відрізання Одеси й українських портів від морського сполучення. На думку Корева, захоплення острова можуть здійснити російські солдати без розпізнавальних знаків, а сам острів перетворити у морську базу так званого «одеського ополчення», яке унеможливить прохід українських торгових судів.

Звичайно, враховуючи віддаленість Зміїного від материка (розташований за 35 км на схід від узбережжя), можна казати, що без підтримки з суші прикордонникам буде важко у разі операції російських військових.

І попри те, що український флот очікує модернізація і за стратегією до 2020 року чисельність має зрости втричі й реанімовано програму «Корвет», варто пам’ятати, що після анексії Криму в складі ВМС України залишилося близько 10 одиниць бойових кораблів, з яких найбільш боєздатними є «Гетьман Сагайдачний» і кілька артилерійських катерів, включаючи нові малі броньовані артилерійські катери проекту «Гюрза-М» з власними назвами «Бердянськ» і «Аккерман», а також корвет «Вінниця» (задіяний ще в 1976 році, його стан під питанням). І варто помізкувати над тим, чи побоїться Росія під загрозою санкцій використовувати у можливій операції з анексії сили Чорноморського флоту. Навіть якщо там і будуть «зелені чоловічки», без бойових кораблів ЧФ ніяк не обійтися. І саме посилення угруповання військ на Зміїному ще з 2016-го року є правильним кроком нашого командування.

Чому Росії потрібен Зміїний

Як вже було сказано, анексія острова навіть «зеленими чоловічками» і створення там морської бази з можливістю патрулювання і вільного плавання російських кораблів, призведе до того, що Україна втратить майже весь доступ до моря. Думаю, не варто пояснювати, що тоді буде з економікою, якщо буде заблокована робота Одеського порту, оскільки Росія унеможливить повноцінне проходження вантажних кораблів у сьогоднішніх обсягах. Для агресора – це реальний шанс завдати удару по економіці.

Що робити

Наше командування намагається запобігти можливим планам ворога. Посилення угруповання військ на Зміїному, а також збір інформації щодо незаконних дій ворога в морській економічній зоні України для подальших судових позовів – єдиний можливий вихід, який у нас є сьогодні. Також має діяти й МЗС, не даючи ситуації у Чорному морі затихнути в дипломатичному плані.

Андрій Коваленко

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

Leave a Comment