Голова Державної Думи Росії Сєргєй Наришкін очікує, що сербський парламент вплине на чорногорську Скупщину і змусить країну відмовитися від вступу до НАТО.

nato1

“Знаючи про братські стосунки народів Сербії і Чорногорії, вважаю, що ви не маєте залишатися осторонь цього процесу”, – сказав Наришкін на зустрічі з головою сербського парламенту Маєю Гойкович, повідомляє видання Spiritus movens.

Наришкін наголосив, що Москву непокоїть розширення НАТО і її наближення до російських кордонів.

Голова Думи зазначив, що вельми добре знає про негативне ставлення великої частини, чи й більшості чорногорців до вступу в НАТО, свідченням чого можна вважати протести в чорногорських містах, які відбулися протягом останніх двох-трьох місяців.

Наришкін нагадав, що 20 листопада ц.р. Державна Дума ухвалила відозву до парламентарів Чорногорії і депутатів парламентів країн – членів НАТО з вимогою відмовитися від приєднання до НАТО.

Окрім усього, Москва наполягає, що Чорногорія має провести референдум щодо вступу до НАТО й за його результатами ухвалювати остаточне рішення.

Прем’єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович натомість заявляє, що приєднання до міжнародних організацій та спілок згідно з Конституцією держави – прерогатива парламенту і проведення референдуму для цього не потрібне. Народ довірив прийняття важливих рішень своїм обранцям – депутатам Скупщини, вважає Джуканович.

Вимоги проведення референдуму, які висувають Москва, Белград і просербська опозиція в Чорногорії, ґрунтуються на тому, що безликі результати всенародного плебісциту можна фальшувати, тоді як персональне голосування депутатів парламенту можна зробити явним і показати громадськості. Опозиція знає, що голосування в парламенті буде не на її користь, тож намагається знайти способи іншого вирішення, хоч навіть і неконституційного.

Є сподівання, що пропозиція ЄС щодо початку переговорів із Сербією про приєднання до Євросоюзу спонукає Белград знизити свою активність у протидії євроатлантичному руху Чорногорії. Белград зараз не зацікавлений у конфронтації ні з ЄС, ні зі США, ні з НАТО, і в цьому може бути шанс для Чорногорії таки вислизнути з-під російсько-сербського каблука.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment