За останні 38 років в світі не було “стільки ядерної риторики, скільки її чується зараз: навіть у розпал холодної війни ніхто так легковажно не погрожував застосувати ядерну зброю”, пише Юліан Ханс на сторінках німецької Süddeutsche Zeitung.

“Недавно російське керівництво випустило цього джина з пляшки, і тепер він поставив російську владу перед труднощами”, – пише він у статті.

Ідеться про документальний фільм одного з каналів російського державного телебачення, де Путін був представлений генеральним режисером приєднання Криму до Росії. Серед іншого, у фільмі згадувалося: російський лідер думав про те, щоб привести в повну бойову готовність російську ядерну зброю.

В іншій передачі російський телеведучий вихвалявся в ефірі, що “Росія може перетворити Сполучені Штати в радіоактивний попіл”. Після цього в Калінінградську область було відправлено комплекси “Іскандер”, пише Ханс.

“Росія занадто слабка в економічному плані й неприваблива в політичному, щоб мати якусь вагу на міжнародній арені, тож російське керівництво досягає ваги за допомогою відносно дешевої партизанської тактики дезінформації, кібератак, діяльності спецслужб і спецпризначенців”, – пише автор. Ядерна булава, в свою чергу, гарантує, що на це не буде адекватної відповіді.

Але тепер, звертає увагу автор, “настільки хвалений Москвою Дональд Трамп анонсує нарощування ядерного потенціалу, а для збереження паритету Москві доведеться також нарощувати свій арсенал. Але на нову гонку озброєнь Росія грошей не має”.

Як раніше повідомлявУкраїнський простір“, Росія погрожує світові новою “зброєю відплати”, якої, втім, вона ще не має, як не має і засобів її доставки.

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Leave a Comment