Російська Вікіпедія протестує проти цензури

10 липня Державна Дума Російської Федерації розглядатиме законопроект про внесення змін до закону “Про інформацію”. Члени спільноти Вікі вважають прийняття поправок реальним кроком до введення масштабної цензури в мережі Інтернет.

 

 

Головна сторінка російської версії вільної енциклопедії протягом цієї доби показуватиме відвідувачам банер з попередженням про можливість введення цензури в РФ.

 

В оголошенні спільноти сказано таке: – “Вікіпедія російською мовою 10 липня буде закрита за рішенням спільноти на знак протесту проти пропонованих поправок до закону “Про інформацію”, обговорення яких проходить в цей день у Державній Думі Російської Федерації.

 

Ці поправки можуть стати основою для реальної цензури в мережі Інтернет – формування списку заборонених сайтів та IP-адрес з їх подальшою фільтрацією.

 

Лобісти та активісти, які підтримують дані поправки, стверджують, що вони спрямовані виключно проти контенту на зразок дитячої порнографії “й подібних речей”, але виконання положень і формулювань, винесених на обговорення, спричинить створення в Росії аналогу “великого китайського файрволу”. Практика застосування законодавства, що існує в Росії, говорить про високу ймовірність найгіршого сценарію, за яким незабаром доступ до Вікіпедії буде закрито по всій країні.

 

10 липня проходить друге читання закону в Державній Думі Російської Федерації. Поправки набудуть чинності після третього читання, дату якого поки що не визначено.

 

Ви можете допомогти нам:
– поширенням інформації;
– написанням тексту звернення до депутатів Державної Думи 6 скликання”.

 

Малоймовірно, однак, що Держдума відреагує на звернення активістів, навіть якщо їх буде багато. Цензура вигідна владі, й без рішучих дій намагання влади обмежити громадян не побороти.

 

Власне, нам теж не треба забувати, що проекти законів Верховна Рада України отримує RSS-стрічкою з російської Держдуми. Тож незабаром (ближче до виборів) нові наступи на свободу (в Інтернеті – зокрема) будуть посилюватись і в нас.

Треба готуватись…

 


 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір