Російський уряд направив автоколону для доставки гуманітарної допомоги жителям Донеччини та Луганщини. До складу колони входить близько 280 автомобілів та 2 тис. тонн гуманітарного вантажу. Російське інформаційне агентство додає, що йдеться в першу чергу про продовольчу допомогу: 400 тонн круп, 100 тонн цукру, 62 тонни дитячого харчування, а також 54 тонни медичних засобів та 12 тис. спальних мішків.

Сьогодні зранку за повідомленням прес-служби президента Росії Владімір Путін мав телефонну розмову з французьким президентом Франсуа Олландом, у якій йшлося про важливість гуманітарної допомоги регіону Східної України, де тривають бойові дії.

Водночас російська сторона заявляє, що подала офіційний запит у Міжнародний комітет Червоного Хреста, у якому повідомила про рух гуманітарного конвою у напрямку російсько-українського кордону. Проте український представник у Червоному Хресті повідомив, що офіційного запиту про направлення вантажу не було.

Українська сторона відповіла на повідомлення про відправлення гуманітарного вантажу. Заступник глави Адміністрації Президента Валерій Чалий підкреслив, що військова техніка, яка перевозить гуманітарний вантаж, не буде пересуватися територією України. Водночас Чалий заявив, що передача вантажу повинна здійснюватись винятково відповідно до особливої процедури митного оформлення та розмитнення. Саме Червоний Хрест відповідальний за постачання гуманітарної допомоги, а російська техніка не має підстав для перетинання українського кордону. Російський вантаж має бути перевантажений на орендовані Червоним Хрестом автомобілі і вже під контролем міжнародної організації доправлений до пункту призначення.

Рада національної безпеки та оборони також оприлюднила реакцію на російське повідомлення. У РНБО запевнили, що пересування колони територією України несанкціоноване і прямо порушуватиме міжнародно-правові норми. Жодна гуманітарна колона не є сертифікованою і не має права увійти на територію України. Як зазначив прес-секретар РНБО Андрій Лисенко, відповідно до норм міжнародного права силові структури не можуть супроводжувати гуманітарну колону.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія збільшить розмір гуманітарної допомоги на 2,5 млн. євро.

Олександр Аврамчук
avramchukop@gmail.com

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment