У пострадянських країнах зменшується кількість носіїв російської мови. Цей процес іде паралельно з послабленням впливу Росії на процеси в сусідніх країнах.

До такого висновку доходять аналітики компанії “Стратфор” у матеріалі, присвяченому майбутньому Росії в євразійському регіоні.

Так, аналіз свідчить, що в усьому пострадянському регіоні скорочується вживання російської. По-перше, у всіх країнах, що утворилися після розпаду СРСР, російська поступається англійській, німецькій, французькій і китайській у вивченні її як іноземної мови. По-друге, національні мови відвойовують свої позиції. Лише чверть українців використовували російську як основну мову, показують результати дослідження групи Euromonitor за 2016 рік, тоді як у 1994 році цей показний становив 33,9%. У Казахстані цей показник знизився з 33,7% до 20,7% за цей самий період. У Грузії російська залишається основною мовою лише для 1,1% жителів проти 6,4% у 1994 р. Значна частина населення цих країн використовує російську другою мовою, але зміни мовних преференцій у регіоні очевидні.

Читайте також: Юрій Винничук: Російськомовне населення України – не українці

“Стратфор” наводить і ще одну ознаку цього тренду – перехід деяких країн з кирилиці на латиницю. Так, Туркменістан ввів латинську писемність невдовзі після здобуття незалежності. Узбекистан встановив рівноправні кириличний і латиничний правописи, і зараз вони використовуються паралельно з поступовим підвищенням ролі латиниці. Про перехід до латиниці оголосив президент Казахстану.

Аналітики стверджують, що на додачу до наявних викликів Москву чекають ще серйозніші проблеми.

Ми ж додамо, що все це чітко свідчить: невдовзі Росія втратить роль регіонального центру на теренах колишнього СРСР і буде змушена боротися вже проти власної децентралізації і розпаду федерації.

Поділитися:
 • 294
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  294
  Shares

Leave a Comment