Радована Караджича засудили до 40 років позбавлення волі

Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії 24 березня оголосив вирок колишньому лідеру боснійських сербів, першому президентові Республіки Сербської Радовану Караджичу.

Радован Караджич

Фактично це перший вирок найвищому політику з теренів колишньої Югославії, оскільки до цього засуджували переважно військових, а колишній президент Сербії Слободан Мілошевич помер у тюрмі, не дочекавшись закінчення суду.

Караджича звинувачували в організації геноциду в семи общинах на території Боснії і Герцеговини, але судді постановили, що звинувачення не надало достатніх доказів вини підсудного. Таким чином, за пунктом 1 обвинувального акту Караджича визнали невинуватим.

Другим пунктом звинувачення було вчинення злочинів проти людяності під час осади Сараєва в 1992-1995 роках.

Судді постановили, що під час боротьби за Сараєво основними цілями військ Республіки Сербської були цивільні громадяни – жителі Сараєва, що підтверджується численними доказами цілеспрямованого знищення мирних жителів міста.

“Обвинувачений персонально відповідає за вбивства, протиправні напади на цивільних громадян, поширення терору, порушення законів і звичаїв війни, за злочини проти людяності”, – проголосили судді.

Окрім того, Караджича визнано винним у захопленні в заручники спостерігача ООН з метою змусити сили НАТО відмовитися від подальшої участі в операції у Боснії і Герцеговині.

Визнано винним Караджича і в організації геноциду в Сребрениці в 1995 році. На думку суддів МТКЮ, боснійські серби на чолі з Радованом Караджичем мали на меті винищити конкретно боснійських мусульман у місті й околицях.

За сукупністю злочинів, вчинених під час югославських воєн 1991-1995 років колишнього президента Республіки Сербської Радована Караджича засуджено до позбавлення волі строком на 40 років.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір