Письменник і журналіст Остап Дроздов вважає, що держава має визнати насильницьку русифікацію. Влада повинна взятися за дерусифікацію.

“Російська мова в Україні повинна бути лишень мовою приватного простору й мовою національної меншини. І все. У приватний простір і в збереження своєї національної ідентичності ніхто не має права лізти. Це принцип кожної демократичної держави. Увесь публічний простір має бути повністю дерусифікований. Кожен громадянин України зобов’язаний знати державну мову й нею послуговуватися. Інших – позбавляти права обіймати державну посаду, права викладати, права працювати у сфері обслуговування”, – пояснює Дроздов у своєму блозі.

Остап Дроздов переконаний, що всі медіа, освіта, реклама, вивіски і діловодство повинні бути лише українською.

“Російська заходила на кінчику пістолетного дула, на репресіях, на тоталітарній державній махіні, яка свідомо нищила рідну мову цієї землі. Українській мові потрібен реванш. Потрібно відбити всі свої позиції, тим паче маючи за собою державу з конституційним концептом єдиної державної мови. І я би не боявся примусу. Звільнити людину, яка не володіє державною мовою – що може бути простішим? Це робиться за одну секунду. Лише в такий спосіб можна забезпечити українській мові пристойні позиції у своїй власній державі.

Владою в Україні є русифіковані діти або ґвалтівників, або зґвалтованих. Владою стали русифіковані істоти. Тому ми бачимо процвітання шизофренії. Люди не фільтрують базар і плутають свій приватний простір із публічним. Русифіковані діти свій приватний простір зробили публічним, бо їм так легше. Україномовні повинні ставати владою та “качати” свої права. Не боятись дискримінувати осіб, які в силу своєї розумової неповносправності не здатні опанувати державну мову”, – міркує він.

Поділитися:
 • 352
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  352
  Shares