Путін купив Януковича за $15 млрд?

Журналіст тижневика The Economist Едвард Лукас стверджує, що під час переговорів у Сочі між президентами Росії і України 6 грудня було досягнуто домовленості про приєднання України до Митного союзу.

 

[adsense_id=”1″]

За це Янукович виторгував преференцій на $15 млрд, стверджує Лукас з посиланням на власні джерела в Москві. Зустріч президентів пройшла на тлі безперервних акцій протесту на Україні і погроз з боку лідерів опозиції.

Журналіст Едвард Лукас в The Economist висвітлює високі технології, новини енергетики, питання безпеки, а також новини з Росії, СНД і країн Балтії. Про результати переговорів Володимира Путіна і Віктора Януковича він повідомив у своєму Twitter з посиланням на два джерела в Москві.

Після першого твіту була тригодинна перерва, і Лукасові довелося пояснити, що його аккаунт не зламали, просто він летів на літаку і був оффлайн. Потім пішли роз’яснення. Лукас припустив, що фактично Київ приєднається до Митного союзу до 2015 року, коли закінчуються повноваження Віктора Януковича на посту президента України і країну чекають нові вибори.

Втім, Лукас (крім іншого – автор книги з історії шпигунства “Deception”) припустив, що якщо ця інформація підтвердиться, Україні загрожують масштабні громадські заворушення, в країні може бути введено надзвичайний стан, і проведення виборів опиниться під загрозою.

Вигоди від підписання угоди з Росією він оцінив в $15 мрлд. Зазначимо, що ця сума дуже близька до цифри в $17 млрд – ці гроші Україна повинна наступного року виплатити Росії за недобір газу за двосторонньою угодою, як зазначає Reuters.

За офіційними даними, на переговорах в Сочі розглядалися питання двосторонніх відносин між країнами, а також торгово-економічного співробітництва. “У ході короткого робочого візиту обговорювалися поточні питання двосторонніх російсько-українських відносин, а також питання, пов’язані з підготовкою до майбутнього засідання міждержавної комісії Росія-Україна в Москві”, – повідомив голова прес-служби Путіна Дмитро Пєсков. На сайті президента України повідомлялося також, що “глави держав обговорили питання торговельно-економічної співпраці в різних галузях економіки та підготовки майбутнього Договору про стратегічне партнерство”.

За підсумками зустрічі на сайті уряду України з’явилося повідомлення, що Київ і Москва працюють над тим, щоб повністю усунути протиріччя, які накопичилися за останні три з половиною роки, включаючи найголовніші – розбіжності за контрактом на постачання газу і порушення двосторонньої виробничої кооперації.

Джерело: lenta.ru

 


 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір