Закриття справ проти чиновників, причетних до розгону Майдану в ніч на 1 грудня, зокрема проти Олександра Попова і Володимира Сівковича, додасть мітингувальникам упевненості, а отже – зробить масові протести в Україні ще сильнішими.

[adsense_id=”1″]

«Стабілізації в суспільстві це (закриття справ – ред.) не принесе точно. Це додасть впевненості людям, які мають всі підстави протестувати проти влади», – сказав політолог Сергій Таран у коментарі Gazeta.ua.

«Те, що в нас попри величезну хвилю насилля з боку влади, терору і вибіркового правосуддя фактично не покарана жодна людина, додасть впевненості протестувальникам в тому, що вони діють правильно. Звичайно, це доб’є ті рештки репутації влади, які вона ще мала. Тепер її точно не буде в очах світової спільноти», – додав Таран.

На його думку, такі дії прокуратури дають людям зрозуміти, що «нинішня влада повністю дискредитована і займається тим, що переслідує громадян і використовує силові органи не за призначенням».

На запитання, чи можна погодитися, що прокуратура діє в межах закону про «амністію», який було прийнято в Раді, політолог відповів: «Силовики завжди кажуть, що діють в межах закону, але межі закону визначаються тим, що відбувається в суспільстві і відбувається на вулиці, а не тим, що кажуть силовики. І знову ж таки – в межах якого закону? Якщо закон полягає в тому, що силовикам можна бити людей і їм за це нічого немає, то хіба це закон? Тоді він суперечить Конституції, яка забороняє обмеження свобод і прав громадян. Питання закону тут досить умовне».

За словами письменника Василя Шкляра, пише Gazeta.ua, покарання винних у розгоні Майдану слід чекати лише за умови «перемоги революції».

«Вся надія на перемогу. Якщо переможе революція, то тоді буде адекватне покарання. А зараз можна просто дивуватися, як цинічно поводиться влада, яка зовсім не хоче прислухатися. Яка залишається так само глухою до будь-яких вимог, людей, Майдану», – зазначив він.

На думку Шкляра, таким чином влада і підриває довіру до себе.

«Перемовини з ними не можливі і силою доводиться розмовляти», – зауважив письменник.

«Все обурення нагромаджується по краплині, дозуваннями. Воно так нагромаджувалося впродовж останніх років, коли відверто в очі йшли образи, приниження національної гідності, згадайте мовне питання, податковий кодекс. Весь час йшов спланований наступ, випробування на міцність нації: «Ану давайте ще ось це зробимо. Витримаєте?»…А терпіння ж має межу. І кожен їхній такий крок, як сьогоднішній, звичайно тільки загострює ситуацію», – сказав Шкляр.

Нагадаємо, в середу 12 лютого Генпрокуратура повідомила, що кримінальне провадження щодо екс-голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова і заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича та інших осіб, які звинувачувались у перевищенні влади у зв’язку з розгоном Майдану в ніч на 1 грудня, закрито у зв’язку з дією закону про амністію.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment