Протести проти Інтернет-цензури

Зображення - ain.ua

Інтернет-новини: Компанія Google зібрала більше 4,5 мільйонів підписів проти проекту антипіратського закону SOPA.

 

Петиція Google проголошує, що боротьба з піратством повинна тривати й розширюватись. Проте, положення SOPA – малоефективні у цьому аспекті, натомість мають усі ознаки Інтернет-цензури.

 

Проект закону передбачає, крім інших заходів, блокування провайдерами сайтів з незаконно розміщеними матеріалами. Мова йде про американські сайти й тамтешніх провайдерів, але ж як схоже на положення нашого, місцевого, законопроекту про захист суспільної моралі !

 

Як не дивно на перший погляд, але з критикою антипіратських законопроектів виступив президент США Барак Обама. Він заявив, що дотримується думки про першочергову дію законопроектів проти неамериканських сайтів. Ось тут вже трішки починає прояснятись: керівництво США знову розглядає можливість впливу на закордонні ресурси, експорту свого бачення того, “як правильно”, за межі США.

 

Тим часом показові протестні акції здійснили багато впливових саме американських сайтів, зокрема, згаданий Google, Вікіпедія, Facebook, Twitter, WordPress.

 

Протести проти Інтернет-цензури

 

У Нью-Йорку відбулась оффлайн-демонстрація на підтримку вільного Інтернету: кілька сотень мітингувальників закликали Конгрес не приймати антипіратські законопроекти в їхньому теперішньому вигляді.

 

Наскільки нам відомо, заяву про підтримку акцій “АнтиSOPA” розповсюдила й українська редакція Вікіпедії.

  

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір