Депутат Державної думи від КПРФ Іван Нікітчук (прізвище ж яке російське!) виніс на розгляд парламентарів проект закону про додаткові заходи покращення репродуктивного здоров’я росіянок.

Законопроект має заборонити продаж сигарет та інших тютюнових виробів жінкам, яким не виповнилося 40 років, а також жінкам незалежно від віку у присутності неповнолітніх дітей. На думку розробника документа, закон дасть змогу скоротити у Росії кількість жінок, які курять і таким робом покращити здоров’я матерів та дітей.

Продавець, який має сумніви щодо віку жінки чи дитини, матиме право попросити потенційну купувальницю тютюнових виробів надати документи, що засвідчують вік.

Порушників норм цього федерального закону пропонується штрафувати на суму від 3 000 до 150 000 рублів.

Наївно чекати від комуніста глибокого знання тих речей, про які він розробляє законопроект. Наприклад, як він (комуніст) може здогадатися, що на здоров’ї майбутньої або вже наявної дитини негативно відбивається куріння не тільки матері (інкубатора для виробництва нових російських “вантажів 200”), а й батька? То чому ж продавати сигарети не можна буде тільки жінкам? Черговий приклад російсьокї неповаги до жінки? Жінку не тільки можуть у Росії обмежувати у всьому, але й взагалі не вважають за людину?

Росіянок можуть змусити служити в армії, якщо вони не виконали програму-мінімум з дітонародження, можуть засудити до ув’язнення за рішення зробити аборт, можуть вказувати, курити їм чи не курити, виходити заміж чи не виходити, на якій їм роботі працювати!

Піклування про здоров’я – шляхетна мета, але якою сокирою це намагаються вирубати російські законотворці – світ не перестає дивуватися.

Утім, у деяких питаннях наші “свободівці” та “правосеки” дуже скидаються на російських комуністів. Просто-таки брати-близнюки… Варто замислитися.

Зовсім інакше до питань охорони здоров’я і профілактики підходять у Європі. Скажімо, у Франції планують законодавчо встановити винагороду громадянам, які пересуватимуться не на автомобілі, а на велосипеді. Їм платитимуть €0,25 за кожен подоланий на веломашині кілометр. Таким чином громадяни Великої Британії, Нідерландів, Німеччини уже заробляють по €60–90 на місяць лише за поїздки на роботу і назад (у середньому 5–6 км що робочого дня). Чи не видається це більш цивілізованим способом заохотити громадян дбати про здоров’я?

Олег Верешковський
wereshol@gmail.com

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment