Сербія має бажання виконати умови ЄС, але й сама висуває умову: не вимагати визнання незалежності Косова.

Томіслав Ніколич. Фото: Ройтерс
Томіслав Ніколич. Фото: Ройтерс

Про це президент Сербії Томіслав Ніколич сказав під час інтерв’ю грецькому телебаченню, повідомляє Al Jazeera.

“Ми не будемо членами союзу, який від нас такого вимагатиме, натомість вдячні всім державам, що не визнали незалежності Косова і Метохії – а між цими державами й дорога нам Греція”, – сказав Ніколич.

На запитання журналістки, чи подобається йому Європа, частиною якою Сербія хоче бути, Ніколич відповів запитанням: “А вам подобається Європа, частиною якої ви є?”, додавши, що кращої Європи ми не маємо.

“Навколо нас країни ЄС, ми хочемо розбудовувати свою державу на засадах, якими керуються члени ЄС. Євросоюзу важко знайти консенсус між усіма державами щодо нашого вступу, але переговори тривають”, – сказав сербський президент.

Як ми повідомляли, черговий раунд переговорів ЄС і Сербії щодо приєднання балканської держави до Союзу перебуває під загрозою зриву через відмову Хорватії схвалити початок переговорного процесу. Хорватія вимагає, щоб Сербія дотримувалася прав національних меншин, у повному обсязі співпрацювала з Міжнародним трибуналом щодо колишньої Югославії і відмовилася від привласненої ролі судді з воєнних злочинів на теренах всієї колишньої Югославії.

Кілька днів залишається до виборів у сербський парламент, і всі партії щосили намагаються мобілізувати свій електорат для перемоги. Ніколич у сучасному сербському політикумі представляє помірних європесимістів і русофілів, тоді як очільник уряду Александар Вучич більше орієнтований на євроінтеграцію.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment