Кличко – президент, Порошенко – прем’єр?

Під кінець грудня було оприлюднено кілька цікавих соціологічних досліджень, що наводять на певні думки. Зокрема, про майбутнє Євромайдану та українського політикуму взагалі.

Дослідження зафіксували тектонічний злам у таборі української опозиції. Істотно зміцнилися позиції голови УДАРу Віталія Кличка, а також Петра Порошенка – у кінці року вони стали лідерами симпатій серед загальної маси протестувальників.

Експерт Вадим Сосновський вважає, що було б логічно й корисно підтримати їх, акумулювати енергію громадських активістів у руслі об’єднання та створення нового владного тандему, де Кличко посяде президентську посаду, а Порошенко – місце прем’єр-міністра. У такому форматі варто провести і виборчу кампанію, з акцентом на цих представників опозиції. Одним з головних пріоритетів кампанії зробити повернення до Конституції 2004 року. Тим більше, що навіть сам Кличко повідомив, що не має заперечень проти того, аби йти у президенти з повноваженнями тієї Конституції.

Подібний сценарій має низку переваг. Потенціалові Кличка знадобиться допомога дуже досвідченого менеджера Петра Порошенка для вирішення принаймні кадрових питань. Та тут виникає проблема: а чи підтримає такий тандем “Батьківщина” – Юлія Тимошенко, наприклад, може відмовитись “кидати” Яценюка.

Євромайдан нині не має іншого вибору, як перетворитися на громадський рух. Однак, на думку експерта «Української правди», Майдан спробують «осідлати» політики і зробити з нього ще одну партійну чи припартійну структуру, що загрожує розколу протестного руху. А розкол – надто велика розкіш перед лицем такого суперника, як Янукович і його режим. Взагалі, експерт вважає, що завдання Майдану – не лише у зміщенні Януковича, але й виявленні нових лідерів. Він мав би стати чимось на кшталт ракети-носія, який виводить супутник на орбіту і відпадає, як такий, що виконав свою роль.

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір