Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що Михайло Жизневський, білорус, який загинув 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського в Києві під час Революції гідності, стане Героєм України.

Про це він сказав під час розмови з білоруським письменником і опозиційним політиком Уладзіміром Някляєвим, слова якого наводить «Хартія’97».

«Батьки Михайла Жизневського просили порушити питання на зустрічі з Петром Порошенком про присвоєння їхньому синові звання Героя України. Цього формально не можна було зробити, оскільки звання Героя України присвоюється її громадянам. Петро Порошенко пішов назустріч і обіцяв посприяти, щоб Михайлові дали посмертно українське громадянство. Він щиро сказав: “Михайло Жизневський буде Героєм України”», – розповів виданню Уладзімір Някляєв.

Петро Порошенко провів переговори з Уладзіміром Някляєвим віч-на-віч після зустрічі з батьками героїв Небесної сотні 20 лютого 2017 року.

«Розмова була перш за все про політичні питання. Говорили про ситуацію, яка зараз складається навколо Білорусі й України. Також про те, що Україна і Білорусь могли б зробити разом. Україні хотілося б бачити реальні кроки з демократизації Білорусі. Це нам, білорусам, треба робити. Україна може нам допомогти морально, а також посприяти на міжнародному рівні», – сказав білоруський діяч.

Як повідомляв «Український простір», колишній керівник литовського Сейму Вітаутас Ландсбергіс нагадав білоруському очільнику про російську загрозу на кордонах обох держав і запропонував Лукашенкові разом захищатися від Путіна.

Євген Шкодун

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Leave a Comment