Чи працює Болонський процес в Україні

Для української вищої освіти 2005 рік став переломним – у травні того року Україна на Бергенській конференції підписала Болонську декларацію. Мета декларації – покращення якості освіти, підвищення якості підготовки фахівців, зміцнення довіри між суб’єктами освіти, посилення конкурентоспроможності європейської освіти.

 

[adsense_id=”1″]

Болонський процес- процес структурного реформування національних систем вищої освіти країн Європи, зміни освітніх програм і потрібних інституційних перетворень у вищих навчальних закладах Європи, під єдину європейську систему освіти. В першу чергу, впровадження в Україні болонського процесу потрібно було для того, щоб реорганізувати радянську систему вищої освіти з усіма її проявами, які збереглися у нас. Наша вища освіта потребувала кардинальних змін і ці зміни мали відбутися із переходом на болонську систему оцінювання якості освіти. Але чи відбулися?

Головним пунктом у болонській декларації є дворівнева система вищої освіти. Перший рівень – це бакалавр, другий – магістр. У нас же так би мовити трирівнева система – бакалавр, спеціаліст, магістр. Згідно болонської декларації, особа, що здобула ступінь бакалавра, вважається такою, що отримала повну вищу освіту, у нас же ступінь бакалавра вважається неповною вищою освітою. І це вже грубе порушення вимог болонської декларації.

Віталій Капітан

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір