У Львові відбувся шостий Весняний діловий форум, що зазвичай є знаковою подією для вітчизняних бізнес-кіл. Обговорення відбувалися за участю представників уряду, Державного агентства залучення інвестицій, міжнародних фінансових організацій, а саме НЕФКО, Міжнародної фінансової корпорації, а також українських і закордонних фахівців.

Нагадаємо, щорічно Весняний діловий форум у столиці Галичини проводять з метою встановлення ділових відносин, визначення спільних цілей та інтересів у реалізації проектів на території України, ознайомлення з потенціалом західних областей України, а також залучення якомога більшої кількості інвестицій безпосередньо до Львова.

«Ми обговорювали надзвичайно важливі для міста інфраструктурні проекти. Це і автомобільне сполучення – йдеться про добудову дороги з української сторони, щоб ми були з’єднані з нашими польськими колегам магістраллю. Звичайно, йшлося й про лібералізацію авіасполучення, адже ми чітко знаємо, що 5 травня Україною буде підписана угода про «відкрите небо». Це надзвичайно важливо, бо ми можемо отримати завдяки додатковим туристичним потокам сотні, мільйони доларів чи євро. Скажімо, в Австрії 10% ВВП – це туризм. Ми сьогодні дуже багато недоотримуємо в зв’язку з тим, що сьогодні маємо ще багато зробити в нашій в інфраструктурі», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

 

0001

 

Натомість під час спілкування з журналістами міністр інфраструктури України Максим Бурбак зазначив, що його міністерство буде сприяти у наданні «зеленого світа» всім інфраструктурним проектам у Львівській області. «Що ж до протекції вітчизняних авіакомпаній, то інколи коли ми забуваємо, що у нас є власні вантажоперевізні компанії, яким угода про відкрите небо також буде доречною. Цю угоду треба сприймати трохи ширше – це не лише відкриття доступу лаукост-компаніям чи іноземним перевізникам на територію України. Це також сертифікація відповідно до європейських норм і нашого обладнання, це приведення понад 400 нормативних актів у відповідність з нормами європейського союзу. Головне – що Європа зацікавлена у сертифікації нашої авіапромисловості. Це комплексний документ, який потрібний нашій державі», – додав міністр інфраструктури України.

Своєю чергою Андрій Садовий зазначив: «Буквально минулого тижня Львів отримав одним з перших сертифікат на реєстрацію індустріального парку. Це Рясне-2, велика промзона. Ми розпочинаємо з 25 га, хоча є перспектива розширення на 250 га. У Львові, до речі, з’явилась велика проблема з офісними та виробничими приміщеннями. Багато компаній з інших регіонів України готові переїжджати до Львова і відкривати тут свій бізнес, в першу чергу, що свідчить – це безпечне місто. Це дуже добрий сигнал».

 

0002

 

На форумі відбулись і інші цікаві дискусії. Зокрема, однією із найважливіших частин доповіді Максима Бурбака була проблема залізничного сполучення, а саме – реалізація проекту, який давно у всіх на вустах, проте про який за останні роки забули, – проект євроколії. «Ми бачимо зацікавленість з боку наших європейських партнерів у фінансуванні будівництва євроколії.

Найближчим часом зустрінемося з міністрами транспорту країн ЄС, де обговорюватимемо ці питання уже більш предметно – щодо самого початку вкладення коштів», – розповів міністр .

Як зазначили в управлінні зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР, для Львова дуже важливо знову підняти цей проект, оскільки те, що на сьогодні тут немає якісних залізничних сполучень з ЄС, є абсолютно неприпустимим. Адже завдяки вирішенню даної проблеми Львів зможе набути статусу загальноєвропейського транспортно-логістичного вузла.

Ігор Галущак
Львів

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment