Потрібні менеджери в галузі ІТ

Український ринок аутсорсингу в галузі ІТ є на сьогодні одним із найбільш динамічних і має найвищі показники зростання. За рік обсяги виробництва у цій сфері зростають на 25%-30%. Одночасно багато компаній відзначають, що за зростання темпів тягне за собою брак управлінців.

 

Зображення: www.badische-zeitung.de
Зображення: www.badische-zeitung.de

 


 

За інформацією нашого експерта Валентина Криницького, що співпрацює із багатьма ІТ-компаніями України, значна кількість підприємств відчувають брак фахівців. А Асоціація «Інформаційні технології України» стверджує про те, що близько 3000 ІТ-менеджерів наразі потрібні у галузі. Про це було сказано на засіданні круглого столу щодо створення програми МВА для галузі ІТ.

 

Ті курси МВА, котрі існують зараз, не надто придатні для використання у підготовці ІТ-управлінців – через значну специфіку галузі та її процесу виробництва. Широке залучення віддалених співробітників, фріланс-виконавців зумовлює низку особливих вимог до керівників середньої й вищої ланок. ІТ-компанії мають зосередитися на розробці специфічної MBA-програми для своїх менеджерів ІТ-компаній, програми, де основна увага приділялася б тим аспектам, які найбільш важливі у фокусі їхньої специфіки, необхідні для керівництва великими проектами, вважає представник ВАТ “корпорация биосфера” Олександр Петриченко, який за результатами роботи круглого столу прокоментував перспективи розвитку ІТ-освіти в Україні. За його словами, той дефіцит у фахівцях, який наразі існує в галузі, компанії планують усувати в першу чергу через підготовку й підвищення кваліфікації тих керівників проектів, котрі вже працюють. Для цього їм необхідно пройти курс МВА, орієнтований на ІТ-галузь.

 

На думку іншого експерта, Віктора Валєєва, саме перепідготовка менеджерів матиме значний вплив на підвищення конкурентоздатності української ІТ-продукції, бо надалі українці не можуть конкурувати лише за рахунок низької оплати праці, адже фахівці з Індії, Китаю та інших країн Південно-Східної Азії. Найбільшою перевагою українських програмерів завжди була якість виконаної роботи, тож на це й треба робити подальшу ставку, плюс – покращувати ефективність роботи. Без цього Україні складно буде стати рівноправним учасником глобального ІТ-ринку.

 

Дуже важливою рисою сучасного кваліфікованого управлінця має бути його змога реалізувати складні міжнародні проекти, адже більша частина українських ІТ-компаній працюють саме з орієнтацією на іноземних замовників і у галузі аутсорсингу. Ринок щодалі більше глобалізується і його орієнтація визначає одну з ключових потреб ІТ-компаній – здатність до спілкування й презентації продуктів іноземним партнерам.

 

ІТ-компанії різними способами вирішують проблеми перепідготовки своїх кадрів управлінців середньої та вищої ланок: або у спеціалізованих навчальних закладах, або за власними МВА-програмами усередині організації. Але більшість представників ІТ-компаній вважають, що ситуація з МВА-освітою в Україні – критична, тож системні зміни не просто на часі, а необхідні.

 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір