Львів зробив ще один крок у надбанні статусу найбільш європейського міста в Україні. Віднині в центрі міста на двох зупинках громадського транспорту – «Русалка Дністрова» та навпроти пам’ятника Королю Данилу – активісти проекту «Літературні манелі» встановили книжкові шафи для обміну книжками за системою буккросинг.

Сьогодні в багатьох європейських містах на зупинках громадського транспорту, у скверах або в парках можна угледіти полиці з книжками. Наразі в Україні немає нічого подібного. Така шафка працює на повній довірі. Охочі приносять чи беруть книжки. Проте для того, аби відкрити полицю й взяти книжку, потрібно знати спеціальний код. Його встановили, аби городяни та гості робили певні зусилля задля отримання книжок і не розкрадали їх. Код можна віднайти у соцмережах та на сайті львівського буккросингу.

book-002

«Упродовж двох місяців тривав збір книжок, щоб шафки зараз не були пустими. За два місяці ми зібрали близько 300 томів. Ми не знаємо, хто приносив книжки. Знаємо, що й туристи дізналися про нашу акцію й підтримали її. У перший день, коли стояла шафка, дівчинка з Дніпропетровська йшла на вокзал і залишила у шафці свою книжку. Зараз бачу, що з тих видань, які ми принесли минулого тижня, немає жодного. Тобто, обмін пішов. Це дуже тішить. Ми були готові до того, що наступного дня ми прийдемо – а жодної книжки немає. Були готові до того, що шафка може бути поламана. Але ми працюємо на ідею, тому готові до будь-чого. Ми очікували, що наші шафки розмалюють. Тому ми вирішили самі це зробити, щоб їх було видно здалеку», – розповідає координатор проекту «Літературні манелі» Анжеліка Підхомна.

Кожна книжкова шафка вміщує більше 100 різноманітних книжок – художня, довідкова, юридична література, журнали, видання іноземними мовами. Люди можуть і надалі приносити книжки і залишати їх на останній поличці шафки, оскільки кожну книжку тут реєструють – наклеюють наліпки, а потім знову повертають на полички, де кожний може взяти й почитати її. Але книжку не можна затримувати більше 2 тижнів, потім знову потрібно повернути її на одну з поличок буккросингу.

book-003

«Головна мета цього проекту полягає в тому, аби відновити цікавість до книжок і читання. Ми живемо в час, коли книга відходить на другий план. Буккросингом на зупинках ми намагаємось зламати стереотип, що книги мають бути один раз прочитані та припадати порохом в домашніх бібліотеках. Сподіваємося, що буккросинг у Львові набуде популярності й буде створено цілу мережу таких шафок не лише на зупинках Львова, а й по всій Україні», – підкреслила співорганізатор проекту Марія Шинкарчук.

Ігор Галущак
igala@ukr.net
Фото прес-служби ЛМР

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment