Україна успішно рухається до інтеграції в Європейський Союз, остаточно відмовившись від євроазіатського вектора.

Про це політичний консультант Володимир Макаровський написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

“Одною з найбільш резонансних подій минулого тижня стали зміни до Конституції України про курс на вступ до Європейського Союзу і НАТО. Ці поправки були особистою ініціативою Президента Петра Порошенка. І я впевнений, що це рішення було правильним! Ми ​​повинні чітко раз і назавжди усвідомити самі і оголосити про це недоброзичливцям, що наше місце – в європейській цивілізації. Ніякий євразійський вектор не може бути реалізований. Окуповані території Донбасу – це наочний приклад того, що несе нам цей вектор. Там панують тільки війна, злидні і безправ’я”, – підкреслив Макаровський.

За його словами, той факт, що народні депутати більшістю підтримали ініціативу президента й прийняли поправки про курс на ЄС і НАТО, говорить про те, наскільки українці виросли як нація за останні роки.

“Українці заслуговують на те, щоб жити в об’єднаній Європі і користуватися відповідними благами. Адже вступ до Євросоюзу – це не тільки європейські зарплати і пенсії. Це ще й європейська медицина, законність і захищеність, європейська освіта для наших дітей, європейський технічний прогрес, екологічність і багато іншого! Радує, що тепер, після внесення змін до Конституції, ніяким реваншистам, ніякій п’ятій колоні, яку годує Кремль, не вдасться розвернути нас назад. Ми твердо й обдумано вибрали цей шлях. Країна іде в Європу, і я впевнений, що це – відновлення історичної справедливості”, – написав політконсультант.

Він нагадав, що всі роки незалежності України аж до Революції гідності керівники держави тільки й робили, що говорили про вступ до ЄС, але реальний прогрес в цьому питанні настав лише при діючому президентові.

“Починаючи з 1993 року, коли вперше було піднято питання про європейський курс України, нас годували обіцянками. Але тільки при Порошенкові в цьому напрямку відбувся відчутний прогрес: ми підписали Асоціацію з Євросоюзом, ми створили з ним зону вільної торгівлі. Зрештою – ми отримали безвіз, яким вже скористалися понад 2 млн наших співвітчизників. Все це говорить про те, що у суспільства вже давно дозрів запит на інтеграцію в загальноєвропейську життя. І зараз ми наблизилися до неї впритул. Зрозуміло, що нам все ще належить багато чого зробити. Ще не всі реформи завершені, економіка тільки почала відновлюватися після пограбування країни Януковичем і вторгнення Росії. Але в тому, що стосується євроінтеграції – я впевнений, що на другому терміні Порошенко зможе успішно продовжити розпочате. І анонсована ним заявка на вступ України до Європейського Союзу в 2023 році – цілком реалістична і досяжна мета”, – констатував Макаровський.

Поділитися:
 • 25
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  25
  Shares

Leave a Comment