Президент Петро Порошенко показав, що держава на боці IT-сектору, повідомивши, що питання законопроекту Мінсоцполітики щодо ФОП закрито.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написала блогер і політичний експерт Світлана Кушнір.

“Нагадаю, що комусь дуже «розумному» прийшла думка, як обкласти підприємців новим податком. Наш Мінсоцполітики в рамках пошуку нових фінансових надходжень до бюджету запропонував законопроект, в якому бізнесу заборонялося оформляти своїх співробітників як фізичних осіб-підприємців – ФОП. Цей законопроект найсильніше вдарив би саме по IT-сектору. Оскільки саме в цій сфері більшість трудових відносин між працівниками і роботодавцями оформляються якраз таким чином”, – написала Кушнір.

За її словами, це простий спосіб оптимізувати витрати на податки для підприємства, але саме завдяки цьому в даній сфері економіки України спостерігалося бурхливе зростання.

“Якби ця ініціатива міністерства пройшла, то багато українських компаній (а кажуть, що приблизно 99,9%) виявилися б на межі виживання. І вибір був би дуже простий: або йти в тінь і працювати нелегально, або переносити бізнес в Польщу, Таїланд, та хоч на край світу, або закриватися. Всі ці варіанти, очевидно, загальмували б розвиток вітчизняної економіки і знизили податкові надходження, тобто дали б ефект, зворотний очікуваному. Дивно, як цю просту залежність не простежили «світлі голови» з Мінсоцполітики, готові заради звітності поховати українську IT-індустрію. І щоб запобігти такому, в ситуацію довелося втручатися вже президенту. Петро Порошенко різко виступив проти цих міністерських «ініціатив» зі знаком мінус. За фактом його реакція реально врятувала від розорення десятки українських компаній”, – зазначила експерт.

Вона також додала, що IT-сектор сьогодні забезпечує 4% українського ВВП, а за прогнозами, в наступні два роки цей показник досягне 6,8% ВВП.

“Це серйозний багатомільярдний ринок з величезним потенціалом, здатним стати провідною галуззю української економіки. Уже зараз багато аутсорсингових компаній стають продуктовими, тобто не виконують іноземні замовлення, а виробляють власні сервіси, якими користуються по всьому світу”, – повідомила блогер.

Проте, стверджує Кушнір, всю цю екосистему можна легко зруйнувати необдуманими рішеннями на зразок тих, що запропонувало Мінсоцполітики.

“І той факт, що президент став на бік бізнесу, дає надію, що держава вставляти палиць у колеса айтішникам не буде. А значить, Україна зможе в тренді розвинених країн реалізувати перехід з сировинної економіки на високотехнологічну вже в недалекому майбутньому”, – підсумувала Світлана Кушнір.

Поділитися:
 • 613
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  613
  Shares

Leave a Comment