Американський письменник Едгар Доктороу, автор популярних романів з історії США “Регтайм” і “Біллі Батгейт”, помер у віці 84 років, повідомив його видавець.

Едгар Доктороу
Едгар Доктороу

Представник видавництва “Random House” не вказала інших обставин смерті, але газета “New York Times”, посилаючись на сина письменника Річарда, повідомила, що Доктороу помер у Нью-Йорку від ускладнень раку легенів.

«Доктороу був одним з найвидатніших письменників-романістів Америки. Його книги мене багато чого навчили, і його нам бракуватиме», – написав президент США Барак Обама у своєму Твіттері у вівторок.

«За допомогою книг, персонажів, яких я ніколи не забуду, він показав нам величезні вади і вражаючі перспективи як Америки, так і нас самих», – йдеться в заяві редактора книг Доктороу у видавництві “Random House” Кейт Медіни.

Доктороу народився в Нью-Йорку в 1931 році. Протягом своєї 50-річної кар’єри Доктороу, який вважається одним з найвидатніших авторів ХХ століття, мав успіх серед критиків і читацької публіки. 1986 року він отримав Національну книжкову премію за книжку “Всесвітня виставка”, а в 1989 і 2005 роках – премії Національного кола книжкових критиків за романи “Біллі Батгейт” і “Марш”. Окрім десяти романів, Доктороу опублікував дві збірки оповідань, п’єсу “Коктейлі перед обідом”, чимало есе і статей. Кілька романів Доктороу, включаючи “Регтайм” і “Біллі Батгейт” були екранізовані, але письменник не був задоволений кінематографічними версіями.

Доктороу все життя дотримувався ліберальних поглядів. У 2004 році його освистали студенти Університету Хофстра на Лонг-Айленді, коли у своїй промові на випускній церемонії він піддав критиці президента Джорджа Буша-молодшого і війну в Іраку.

Голос Америки

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment