Дотепер 9 травня у Польщі було державним Святом перемоги і свободи, але невдовзі це може змінитися. Позавчора в Сеймі відбулося перше читання законопроекту про відміну згаданої дати і встановлення нового свята 8 травня, яке отримає назву День національної перемоги.

Законопроект підтримали в першому читанні сім найбільших фракцій Сейму Польщі, а його остаточне голосування заплановане на сьогодні, повідомляє інформагенція ПАП. У позитивному результаті не варто сумніватися. Законопроект про зміщення святкування Дня перемоги з 9 на 8 травня подала 15 квітня правляча партія «Громадянська платформа», його підтримала також опозиція.

«Немає підстав, щоб Польща і надалі приймала обов’язкове з часів СРСР тлумачення закінчення війни. Варто пам’ятати, що закінчення Другої світової війни в Європі у випадку країн, які були зайняті Червоною Армією, в яких надалі було встановлено невиборні уряди та недемократичні політичні системи, важко визнати тріумфом свободи», — зазначається у поданому законопроекті. «Незаперечно, що це була перемога над жорстокою, тоталітарною диктатурою Третього рейху. Натомість на теренах Європи, які були зайняті армією Сталіна, були встановлені більш чи менш репресивні диктатури, але з усією впевненістю можна стверджувати, що це не було поверненням до свободи», — зазначив під час презентації законопроекту в середу представник «Громадянської платформи» Стефан Нєсьоловський.

У середині грудня минулого року представник провідної опозиційної сили «Право і справедливість» Тадеуш Івінський подав поправку до законопроекту про державні свята з пропозицією взагалі відмінити святкування 9 травня, а День перемоги святкувати 8 травня, але у родинному колі — не як державне свято. З цією пропозицією не погодилося міністерство культури, оскільки таким чином у Польщі не залишалося жодного свята для вшанування закінчення Другої світової війни. Остання пропозиція правлячої партії задовольнила всіх. Тож Польща вже цього року відзначатиме День перемоги 8 травня.

Україна молода

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment