Саме це було, за інформацією прес-служби цього славетного ВНЗ, лейтмотивом позачергової конференції трудового колективу Національного університету «Львівська політехніка».

Politeh1

Адже нині існує реальна небезпека відторгнення навчально-оздоровчого табору «Політехнік-1» в місті Алушта та загалом державного майна, яке є в користуванні «Львівської політехніки» на території Криму. Зауважимо, що ця база відпочинку функціонує ще з 1956 року. Вона складається з 22 об’єктів, балансова вартість яких становить майже 40 мільйонів гривень, не враховуючи вартості землі. Щороку цей рекреаційний об’єкт приносив у бюджет університету понад 3 мільйони гривень.

На конференції виступив директор відпочинкової бази “Політехнік-1” Микола Бродський, який наголосив: “За табір нам потрібно поборотися!”. Він послався на прецедент, який трапився в 1991 році, коли було проголошено незалежність України. Тоді декілька московських ВНЗ зберегли в Алушті свої бази. Але навряд чи нині російські агресори братимуть такі приклади до уваги. Делегати конференції вирішили звернутися до Міністерства освіти і науки України з проханням включити табір у Алушті до переліку тієї державної власності, яку уряд захищатиме у міжнародних арбітражних судах.

Натомість директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська розповіла про обставини появи в Інтернеті наклепницької, на думку керівництва університету, інформації народного депутата України Олександра Бригинця про нібито фінансові зловживання у ректораті «Львівської політехніки» з подачі голови Конфедерації вільних профспілок України Михайла Волинця.

Решта промовців розцінили ці інсинуації як спробу кинути тінь не лише на керівництво університету, а й на весь колектив Львівської політехніки і пов’язували це з наступними виборами ректора. В цьому вони вбачають спробу рейдерського захоплення університету і заявили, що сьогодні студентська сотня самооборони готова захищати його. Делегати конференції зажадали від народного депутата України Олександра Бригинця пояснень щодо мотивів публікації неперевіреної інформації, яку колектив однозначно сприйняв як брехливу. Відтак, делегати сформували делегацію колективу Львівської політехніки для зустрічі з новим міністром освіти і науки України Сергієм Квітом.

З інформацією про ситуацію у зв’язку із неплатоспроможністю “Форум Банку”, через який проводилася частина виплат зарплатні викладачам та стипендій студентів, і запровадження у банкові тимчасової адміністрації виступив ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало. Він, зокрема, повідомив, що мав розмову з тимчасовим адміністратором виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів. Там нібито запевнили, що банк-агент повинен виплатити своїм клієнтам кошти за платіжними картками, але конкретних термінів не назвали. Отож ректор порадив директорам навчально-наукових інститутів обирати для обслуговування різні банки, аби мінімізувати можливі подальші фінансові ризики.

Ігор Галущак

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment