Погоджено нові стандарти зв’язку 4G

Погоджено нові стандарти зв’язку 4G

Інтернет-новини: На засіданні Асамблеї радіозв’язку, що відбулось 18 січня у Женеві, було узгоджено специфікації технологій рухомого зв’язку наступного покоління – 4G.

 

Міжнародна спілка електрозв’язку (МСЕ) визнала, що технології LTE-Advanced та WirelessMAN-Advanced (WiMAX) відповідають стандартам IMT-Advanced, що прийнято називати зв’язком 4G.

 

IMT-Advanced є абстрактним аналогом широкосмугового з’єднання за допомогою волоконно-оптичної лінії, але у застосуванні до мобільних пристроїв. Стандарт 4G працюватиме більш ніж у 100 разів швидше, ніж зараз працює зв’язок за стандартом 3G. Крім цього, зв’язок 4G також і значно ефективніший, ніж 3G. IMT-Advanced набагато ефективніше використовуватиме радіочастотний спектр, що дозволить передавати дані на вищій швидкості при меншій ширині смуги.

 

Перший приклад зв’язку за новим стандартом МСЕ ратифікувала в листопаді 2011 року – 4G LTE. Саме тоді й виникли плани розробити детальні технічні рекомендації для стандарту 4G.

 

З розвитком стандарту LTE швидкість з’єднання зросла від 10 Мбіт/с (2009 р.) до 1 Гбіт/с – вже цього року декілька компаній представили тестові сеанси на максимальній для цього часу швидкості.

 

На сьогодні середня швидкість Інтернету за бездротовими технологіями “до абонента” складає 5-6 Мбіт/с (за даними Ericsson), а “від абонента” – до 1 Мбіт/с. Тож дуже багато компаній покладають великі надії на широке впровадження стандарту 4G.

За матеріалами liga.net

  

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір