Угорщина, фактично, оголосила Україні дипломатичну війну.

Таку думку висловив голова ОУН Богдан Червак.

“Угорщина, фактично, оголосила Україні дипломатичну війну.

Мадяри принижують нас в ПАРЄ. Пригрожують викинути з ЄС. Знущаються над міністром закордонних справ Клімкіним.

Переконаний, що хамство Будапешта аж ніяк не пов’язане із «мовним законом» і мовними правами угорців, що проживають на Закарпатті. Ніхто і ніколи на їхні права навіть не зазіхав.

Будапешт вирішив, що може принизити Україну, бо вона слабка і на його боці Москва. Будапешт мріє про «велику Угорщину» і вважає, що настав час про це сказати вголос.

Не думаю, що правильно й надалі пояснювати мадярам усі нюанси «мовного закону». Діалог Києва з Будапештом нагадує бесіду глухого з німим.

Натомість Київ має виставити Будапешту свої вимоги.

Нагадаю, що у 1939 році Угорщина втопила в крові Карпатську Україну – державу українців, яку вони проголосили у мирний, парламентський спосіб і яку захищали із зброєю в руках.

Після цього розв’язали на Закарпатті бойню, яка реально переросла у геноцид українців.

Мадяри мають за все це відповісти, зокрема в ПАРЄ і ЄС. Наш обов’язок виставити їм рахунок.

Потерпіла краху політика місцевої влади на Закарпатті, яка вирішила загравати із Будапештом, а не слухати Київ. І за це також треба відповісти.

На Закарпатті треба навести порядок. Але не у мовному питанні. А прибрати з адміністративних будівель угорські державні прапори й символи. Розібратися із таблицями і пам’ятниками, які символізують угорську окупацію.

Сильний Київ і сильний Ужгород поставлять Угорщину на місце дуже скоро”.

Як раніше повідомлялося, у Мукачеві Закарпатської області Бандера й Шухевич не заслуговують шани – їхні вулиці перейменували. Мукачівська міська рада схвалила рішення про перейменування вулиць Степана Бандери й Романа Шухевича.

Поділитися:
 • 146
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  146
  Shares

Leave a Comment