У Львові стартував проект вартістю у €30 млн з модернізації централізованого теплопостачання, до якого долучились компанії Ежіс і Свеко та ЄБРР.

Зокрема, компанія Eжіс (Egis) виграла конкурс із вибору консультанта ЛМКП «Львівтеплоенерго» для втілення в життя проекту модернізації теплопостачання у Львові. Його реалізують за грантові та кредитні кошти ЄБРР, що уповноважений вести переговори від імені ЛМКП «Львівтеплоенерго» з цією компанією щодо умов співпраці (укладання договору про співпрацю).

Довідка:

«Ежіс Груп» – це міжнародна компанія, що надає інжинірингові та консалтингові послуги в галузях транспорту, міського розвитку, будівництва, водопостачання та енергетики. Тут працює 12 000 співробітників, з яких 7500 – у сфері машинобудуванні. ЇЇ річний обіг у 2012 р становив 900 млн. євро. Група має представництва у більш ніж 100 країнах і близько 50 офісів у Франції.

Сам проект почали розробляти ще у 2008 р., коли ЄБРР призначив шведську компанію AF Consult визначити, що саме потрібно для поліпшення якості надання послуг із теплопостачання, та що дасть найбільший економічний ефект для підприємства. Відтак фахівці обрали чотири з двадцяти варіантів модернізації підприємства «Львівтеплоенерго»: встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП), заміну всіх внутрішньоквартальних і частини магістральних тепломереж, встановлення когенераційних установок для виготовлення електроенергії на ТЕЦ-2 і диспетчеризацію. Саме вони обрали для реалізації проекту Сихівський район міста.

А торік ЛМКП «Львівтеплоенерго» отримало пакет фінансування, який використовуватиме для модернізації та реконструкції інфраструктури централізованого теплопостачання в місті. Грантові кошти (€10 млн від Фонду Е5Р) дадуть змогу профінансувати встановлення ІТП, а ще €20 млн кредиту ЄБРР скерують на реконструкцію та модернізацію теплових мереж, установку газових міні-ТЕЦ для виробництва тепла та електроенергії, заміну застарілих магістральних трубопроводів та встановлення необхідних систем контролю.

У результаті завдяки ІТП мешканці зможуть керувати температурою в будинку та навіть у під’їзді. Зокрема, вмикати опалення, як похолоднішає, чи навпаки, вимикати його з настанням тепла. Вони постійно матимуть гарячу воду, адже її підігріватимуть безпосередньо в будинку. Це автоматично зменшить споживання, а отже, заощадить витрати на комунальні послуги.

Ігор Галущак
igala@ukr.net

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment