Піклуючись про жіноче здоров’я

Вже понад рік у Львові плідно працює жіноча консультація 3-ї комунальної міської лікарні у новому відремонтованому приміщенні на вул. Рапопорта, 6, що розташоване у безпосередній близькості до пологового відділення та відділення патології вагітності й УЗД-кабінету.

[adsense_id=”1″]

Відтак, за 2013 рік на обліку в ЖК перебувало 1 596 вагітних, які за рік здійснили 15 тис. 943 відвідування установи. Водночас фахівці жіночої консультації обстежили та надали допомогу 3 тис. 712 гінекологічним хворим.

«Питання покращення умов у жіночій консультації 3-ї лікарні назріло вже давно. Окрім того, що приміщення не витримувало жодної критики, та ще й добирання до нього для вагітних було складним, особливо в зимовий період. Тому ще в 2008 році ми розробили проектно-кошторисну документацію на ремонтні роботи у приміщенні, що на вул. Рапопорта, 6. Утім через фінансові проблеми втілити самі ремонтні роботи ми розпочали та завершили в 2012-му. Вартість проведених робіт для міста склала 780 тис. грн. Були залучені і позабюджетні кошти (понад 76 тис. грн.).

Після того, як жіноча консультація переїхала у нове приміщення, у старому, що на вулиці Олени Степанівни, для медичної галузі не було потреби, отож рішенням виконавчого комітету міської ради ми його передали на баланс міста», – зазначає Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я.

«Зміна приміщення нашої жіночої консультації – це було добре рішення. Тут поруч стаціонар, поруч ультразвукове обстеження, поруч лабораторія. Тобто жіночка, яка приходить сюди, за короткий час проходить всі обстеження і знову вертається до свого лікаря з результатами. Це і зручно, і правильно», – своєю чергою додав Вадим Олійник, головний лікар 3-ї міської клінічної лікарні.

Нині жіноча консультація 3-ї міської лікарні обслуговує жіноче населення частково Залізничного, Галицького, Франківського та Шевченківського районів м. Львова – до 35 тис. жінок. Прийом пацієнтів проводять кваліфіковані лікарі: з вищою категорією – 6 осіб; з першою категорією – 2; з другою категорією – 4 особи. А до складу жіночої консультації 3-ї міської клінічної лікарні входять: реєстратура, 4 кабінети лікарів акушер-гінекологів, які працюють у дві зміни, кабінети завідувача та старшої акушерки, маніпуляційний кабінет, процедурний кабінет, денний стаціонар, «Школа відповідального батьківства» та «Школа імунізації»; «Кабінет планування сім’ї».

Скажімо, у «Школі відповідального батьківства» сьогодні успішно проходять навчання та підготовку до партнерських пологів сімейні пари, що підтверджується отриманням сертифікату після закінчення навчання.

А денний стаціонар жіночої консультації акушерсько-гінекологічного профілю є лікувально-діагностичним підрозділом, який входить до складу лікувально-профілактичного закладу. Він забезпечує висококваліфікованою стаціонарною допомогою тих пацієнток, котрі не потребують цілодобового спостереження. На лікуванні в денному стаціонарі знаходяться жінки з запальними хворобами органів малого тазу, вагітні – з раннім гестозом; жінки з хворобами сечо-статевої системи: ерозії шийки матки, з безпліддям; проходять реабілітацію післяопераційні хворі.

В жіночій консультації продовжує працювати й «Школа імунізації». Одним з основних її завдань є імунопрофілактика серед населення. Враховуючи високий ризик поширеності гострих респіраторних інфекцій, грипу, кору та туберкульозу проводяться бесіди з вагітними про профілактику та своєчасну вакцинацію дітей та всіх членів родин. Розповсюджуються пам’ятки, буклети щодо профілактики інфекційних захворювань.

Ігор Галущак

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір