У Львові на території Центру творчості дітей та юнацтва Галичини відбулось відкриття cоціального мультиспортивного залу, до речі, першого в Україні закладу такого типу.

Зал створювався громадою й для громади – він збудований силами активістів та небайдужих львів’ян на доброчинні пожертви львівських підприємств та мешканців міста. Головна ж мета діяльності закладу – дати дітям і молоді можливість замінити комп’ютерні ігри і вулицю на цікаві спортивні заняття.

Загалом тут були задіяні усі 330м2 корисної площі – всі охочі могли спробувати себе у лазанні на скеледромі та повправлятись у ходінні по натягнутій стропі – слеклайну, на татамі відбувались поєдинки з боротьби, а у вільній зоні відбувались показові виступи з брейкдансу, на спеціальних конструкціях демонстрували свої вміння у мистецтві паркуру українські та французькі трейсери. Таке наповнення однієї площі наразі єдине в Україні. Крім своєї різноманітності, зал має ще одну незвичайну рису – соціальну. Вартість занять у більшості секцій становить 50 гривень на місяць. Немає і обмежень по віку чи підготовці – отож кожен може прийти і поправлятись під опікою тренера, самостійно, чи очолити тренувальний процес для своїх друзів.

«Після підготовки одного з міських озер для тренувань з водного туризму, літнього майданчика для паркуру та будівництва відкритого скеледрому, ми відчули, що нам дуже бракує місця для занять у холодну пору року. Певний час проводили заняття у залі теквондо, але з часом стало дуже тісно – бувало, що одночасно з двома групами господарів залу займались група з дзюдо і гірського туризму, а на свою чергу уже чекали слеклайнери. Тоді і спала на думку ідея створити власний тренувальний майданчик. А оскільки вільного приміщення на Погулянці не було, дійшли до висновку, що це чудова нагода створити його, враховуючи потреби усіх секцій. Задум був дуже амбітний – у нас не було коштів на масштабне будівництво і будівельного досвіду (окрім створення скеледрому). Першими, хто підтримав задум, було керівництво Центру творчості, яке погодилось на створення такого майданчика на своїй території. Знайшлися і небайдужі компанії та приватні особи – які своїми пожертвами підтримували процес будівництва. Львівські підприємства надавали знижки на свої послуги та матеріали. Хтось ділився досвідом у будівельній сфері чи жертвував часом та фізично докладався до створення залу (без перебільшення – сотні годин вечорами та у вихідні) – таким чином більшість робіт у залі проведено на волонтерських засадах. Майже вісім місяців роботи, майже 330 000 гривень доброчинних внесків вкладених у будівельні матеріали – і це ще не фініш, зал потребуватиме ще багато роботи і коштів. Але уже зараз у ньому відбуватимуться тренування у комфортних умовах.», – розповів журналістам Тарас Білошицький, президент ЛМГО «Туристсько-спортивний Клуб «Манівці», натхненник та керівник проекту побудови залу.

Ігор Галущак

Фото прес-служби ЛМР
Львів

Lesya Semion Soroka 2

Lesya Semion Soroka 6 Taras Biloshytskyj

Lesya Semion Soroka_Slackline

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment