Патріарх закликає кріпити віру Інтернетом

Католикос Грузії Ілія ІІ

Католикос Грузії Ілія ІІ закликає до створення конкурентоспроможного інформаційного середовища, що грунтуватиметься на національно-християнському світогляді і сучасності.

 

“Фактом є те, що сьогодні електронними мас-медіа поширюється як негативна, так і цікава інформація, що заслуговує уваги. Це продукт глобалізації, і ми повинні його використовувати належним чином”, – зазначив у різдвяному посланні Католикос.

 

Він закликав осмислити переваги новітніх технологій і з їх допомогою розбудити у молоді прагнення до глибокодумності, вміння відрізняти зло від добра, пробудити інтерес до інших націй і їх історії, щоб взяти у них все найкраще найдобріше.

 

Разом з тим Католикос зазначив, що це може зробити “лише той, у кого сформувався національно-християнський світогляд. А для цього молодь повинна глибше вивчати свою історію, літературу, фольклор, культуру і християнські традиції. Тільки в цьому порятунок Грузії”, – вважає Ілія ІІ.

 

Я так розумію, що грузинський Католикос завуальовано пропонує ЗМІ, особливо електронним, більшу увагу приділяти питанням духовності та релігії, більш професійно й зважено ставитись до висвітлення таких питань. Наскільки я знаю, у Грузії зараз є декілька професійних журналістів, що працюють над релігійною проблематикою, і це є їх головною спеціалізацією. також ще досить нещодавно у Грузії працював телеканал Грузинської патріархії, що розповідав людям не лише про історію релігії й церкви, а й про погляд церкви на сучасні питання.

 

Що ж стосується України – якось я навскидку не можу згадати хоч декілька фахових журналістів, що пишуть на тему релігій. Можна назвати Миколу Малуху, але він, здебільшого спрямовує свою увагу на протестантські конфесії (деякі), і робить це переважно у своєму блозі, де не завжди є місце журналістиці. Хоча, не можу сказати, що Микола – непрофесійний автор і журналіст. Журналістські матеріали його мають високий рівень.

 

Є також сайт Релігійно-інформаційної служби України, який я вважаю досить професійним, але він, на жаль єдиний більш-менш вартий уваги, до того ж – більше спрямований на новини, ніж на аналітику чи питання історії й сьогодення.

 

Я знайомився з багатьма сайтами різних релігійних громад, і до рівня РІСУ вони не дотягують*. Особливо вражають пропагандистські агітки однієї з християнських конфесій, читаючи які майже фізично відчуваєш ненависть до “інакших”. На жаль…

 

Мене релігійна тематика цікавить достатньо давно, і мені було б досить цікаво познайомитись з журналістами/блогерами, котрі досліджують теми духовності й релігії. Може, таким чином якось вдасться зав’язати якісь контакти. Може, хтось з читачів підкаже щось цікаве. Взагалі: колеги, не будьте байдужими! Кажіть і робіть хоч щось!

 


 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір