ПАРЄ засудила мовну статтю Закону України «Про освіту»

Засуджується те, що Верховна Рада ухвалила закон без консультацій з представниками національних меншин, а також рекомендується внести відповідні зміни до закону.

У четвер, 12 жовтня, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону “Про освіту”. Про це інформує “Тиждень”.

Було схвалено більшу частину пропозицій румунських і угорських депутатів.

Рішення ПАРЄ доволі жорстко засуджує те, що Верховна рада ухвалила закон про освіту, змінивши “мовну статтю” без консультацій з представниками національних меншин.

Асамблея звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту.

Також у ПАРЄ (всупереч позиції доповідача, естонця Андреаса Херкеля) констатували, що вже зараз, до ухвалення висновку Венеціанської комісії, є “низка юридичних питань до закону”.

Слід додати, що угорці та румуни виступили проти ідеї “змішаного навчання”, із викладанням 60% предметів українською, а 40% – мовою меншини. Також з документа видалили всі згадки про те, що навчання “виключно мовою меншини” (без викладання частини предметів державною мовою) завдає шкоди самим дітям через зменшення їхньої конкурентності на ринку праці та ускладнення вступу до вищих навчальних закладів.

28 вересня в Україні набув чинності закон “Про освіту”, який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов’язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон “Про освіту” на експертизу до Венеційської комісії.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір

2 Comments

  1. Що ж це за ,,український простір,, який перекручує і спотворює інформацію в таких важливих для України питаннях.Саме до порад Венеціанської комісії має прислуховуватися Україна і брати до уваги , а не виконувати бездумно , хто б що там не казав.А найперше , щоб ці поради не суперечили Конституції і законодавству України. Поміняйте назву , бо ви явно не український , а навіть важко визначити чий простір.

    • Петре, ти дебіл? У тексті вище немає ні перекручень, ні навіть оцінок – лише факти. Якщо ти гадаєш, що “Український простір”, щоб здаватися тобі достатньо українським, мав написати, що ПАРЄ схвалила закон “Про освіту” – тобі в лікарню.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*