Прапор України біля КМДА в Києві

Закон про функціонування української мови як державної буде ухвалено в четвер.

Прапор України біля КМДА в Києві

Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу ZIK, передає Depo.ua.

Говорячи про “фундаментальні речі буття Української держави”, спікер перерахував, зокрема, питання церкви, НАТО, безвізу, опір російській агресії, а також “закон про мову, який ми приймемо наступного пленарного четверга”.

Депутати розглянули 1832 правки з 2082, поданих до закону до другого читання – тобто 88% поправок.

11 квітня Андрій Парубій заявив, що у тиждень завершення розгляду правок та голосування за мовний закон не буде підписувати відпустки народним депутатам.

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити “мовний закон” у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

Згідно з пояснювальною запискою, схвалення законопроекту №5670-д сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвиткові української нації.

Зазначається, що він спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя, проте його дія не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

“Мовний” законопроект передбачає також створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Поділитися:
 • 597
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  597
  Shares