Відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА на тему “Підкуп виборців та адміністративний ресурс: особливості парламентських виборів 2014”, участь у якій взяли Ольга Айвазовська, координатор виборчих і парламентських програм громадянської мережі ОПОРА, та Олександр Клюжев, аналітик цієї мережі.

Експерти розповіли про найбільш кричущі випадки підкупу виборців, які здійснювали політичні партії і кандидати в народні депутати за період парламентської кампанії.

За словами пана Клюжева, частота випадків підкупу дещо знизилась у порівнянні з виборами 2012 року, але самі способи підкупу не змінилися. Це і роздавання подарункових сертифікатів на великі суми, і дарування купонів на знижки, і безкоштовне надання різноманітних товарів, і організація “пільгових ярмарків” від імені кандидата в депутати, і публічне вручення подарунків у школах на День вчителя тощо. Але роздавати продуктові набори стали рідше у зв’язку з тим, що вони відтепер не фінансуються за рахунок державного бюджету, на відміну від виборів 2012 року.

Ольга Айвазовська заявила, що станом на 15 жовтня спостерігачами мережі ОПОРА було зафіксовано 63 випадки підкупу виборців, але проти порушників закону відкрито лише 11 кримінальних проваджень. Пані Айвазовська висловила надію на те, що правоохоронні органи приділятимуть передвиборчій кампанії більше уваги і реагуватимуть на факти порушення законодавства більш жваво.

Учасники прес-конференції повідомили, що громадянська мережа ОПОРА спільно з Інститутом масової інформації розробила мобільний додаток для ОС “Android”, який містить юридичні порадники, збірник законів і посібники для журналістів та спостерігачів за виборами.

Також експерти презентували інтерактивну мапу “Парламентські вибори 2014”, за допомогою якої кожен охочий може ознайомитися із задокументованими порушеннями виборчої кампанії. Переглянути її можна за адресою map.oporaua.org .

Крістіна Сінкевич

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment