Річ у тім, що протягом 22 років незалежності України всі знали, що Крим (переважна більшість населення півострова) тяжіє до Росії. І чемпіоном України з футболу стала “Таврія”, і автономний статус Кримській області було надано лише для того, щоб Крим не пішов одразу до РФ.

Але надалі нічого не було зроблено для створення в країні таких умов, щоб кримські росіяни самі хотіли жити саме в цій державі. Так, незважаючи на наявність газу та нафти, економічна ситуація в Росії для кожного окремого громадянина не набагато краща за ситуацію в Україні для громадянина України. Але російська пропаганда настільки майстерно демонструє світові російські “успіхи”, що навіть самі росіяни вірять буцімто їхня країна – багата і могутня. Це просто одному Васі не пощастило…

Україна не стала на захист Криму, і це остаточно засвідчило чужорідність тієї території для України. “Коли війна вривається у двері, не захистять слова й печатки на папері”… Україна сподівається на печатки. Але проблеми України нікого не цікавлять. Ніхто не поважатиме державу, неспроможну захищати свою територію. Польща 1939 року спробувала воювати. Це достойно поваги – піднятися на боротьбу з супротивником, значно сильнішим за тебе. Україна – не спробувала. І за це з України сміятимуться ще довго. путін і Меркель під час переговорів про закупівлю нафти і врегулювання ще якихось проблем.

Не знайшлося в Україні людей, готових полягти за Крим. Тому: не варто розводити риторику з приводу “повернення Криму”. Його вже втрачено. Крим не повернеться, якщо Україна найближчим часом не отримає безвізовоого режиму з ЄС, не здобуде видатних успіхів в економіці, не стане цивілізованою європеською державою.

Що ж до татар… Наразі вони для української влади – ситуативні союзники, бо виступають за Крим у складі України. А 22 роки Україна для них не робила нічого. Навіть державні акти на право власності на землю видавали ледь-ледь. Якщо татари зараз висунуть гасло власної державності – одразу стануть для України такими самими ворогами, як і для Росії. Власне, що може єднати українців з татарами? Торгівців українками й українцями та їхній товар? Нічого.

Про Крим треба забути і готуватися захищати Україну. Ми 20 років гробили армію, а зараз збираємо по 5 гривень, аби годувати солдатів… Ми були певні, що на нас ніхто не нападе. Даремно…

А Крим хай буде щасливий під новим царем.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment