Орбан: Європа йде хибним шляхом

Європейський Союз прямує хибним шляхом, але досі існує можливість, що євроспільнота реформується і «Європа знову стане великою».

Таку думку висловив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, передає Al Jazeera.

Орбан додав, що головне питання – наскільки Європа готова пристосовуватися до нових умов.

«Зараз не просто кепські справи у Брюсселя – це цілковито хибний шлях, – сказав угорський прем’єр. – Двадцять років тому Європа мала великі амбітні цілі, але протягом цього часу жодної з них не досягнуто. <...> Замість того, щоб співпрацювати з економічно успішним Китаєм та іншими азійськими державами, Європа воліє переконати сама себе, що ті успіхи тимчасові й нічим не підкріплені».

Тим часом «президент США Дональд Трамп виголосив історичну заяву, що цілковите право кожної держави ставити себе на перше місце». Після світової економічної кризи 2008-2009 років відбулося чимало змін у політиці й геополітиці, і досі чітко не зрозуміло, який вигляд матиме світова арена найближчим часом.

«Європа заледве може впоратися з регіональними проблемами й викликами, а прагне перейматися війнами в Сирії та Україні», – нарікає Орбан. «Європа скоро втратить статус глобального гравця і скотиться до регіональної сили».

Очільник угорського уряду вважає, що Європа фокусується на хибних цілях, ставши рабом утопічної ідеї наднаціонального утворення. Але єдиного європейського народу не існує, а найбільший прогрес Європа показувала, коли мала кілька центрів сили, була готова захистити себе без зовнішньої допомоги і виступала рівним партнером з усіма, включно з Росією.

«Європа має зосередитися на собі й своїх проблемах», – наголосив Віктор Орбан.

Євген Шкодун

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір