Нечастих випадкових відвідувачів вражає моторошна краса величного задуму відомого промисловця. Щоправда, задум перетворився на гучне фіаско.

У покинутій Фордландії побували журналісти The New York Times, щоб показати читачам, що залишилося від утопії автомобільного магната.

Ділянку землі в амазонських джунглях для будівництва Фордландії Генрі Форд придбав 1929 року. Він планував зруйнувати каучукову монополію британських і голландських компаній і самотужки забезпечити свої підприємства каучуком на виробництво мільйонів шин для своїх автомобілів.

На жаль, Генрі Форд, хоч як це дивно, виявився занадто довірливим, і придбав ділянку, непридатну для вирощування каучукового дерева – гевеї. Кілька років роботи і мільйони тодішніх американських доларів було змарновано.

Уже до 1933 року його каучукові дерева загинули від грибка, а фахівці винесли вердикт: плантації тут бути не може.

Форду довелося відмовитися від розвитку цієї території і збудувати нове поселення і плантацію в іншому місці. Фордландію певний час намагалися тримати в функціональному стані, але з огляду на цілковиту нерентабельність на неї махнули рукою. У 1945 році Форди відпродали свої ділянки у Бразилії уряду країни за смішні гроші. На нинішні ціни збитки сім’ї становили б близько $200 млн.

Як повідомляв «Український простір», олімпійські об’єкти в Бразилії, вартість яких становила понад $12 млрд, зараз руйнуються і непридатні до використання.

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

Leave a Comment