Опозиція заслуговує поваги

І це справді так. Говорячи про відставку уряду, боротьбу за незалежність України, боротьбу за вступ до Євросоюзу, при цьому нічого не роблячи, опозиціонери ще якось умудряються не втрачати підтримку народу.

 

[adsense_id=”1″]

Ще до «євромайданівських» подій український народ знав три найбільш впливові, на його погляд, опозиційні фракції: «Свобода», «Батьківщина» та «Удар» з відповідними лідерами Олегом Тягнибоком, Арсенієм Яценюком та Віталієм Кличком. Громадяни, які розчарувались в діяльності «Партії Регіонів» та їх безпосереднього лідера пана Президента, та ті, котрі ніколи їх не підтримували, автоматично ставали на бік тієї чи іншої опозиційної сили. Саме через це на президентських чи парламентських виборах перераховані вище фракції та лідери отримували чималу кількість голосів.

Сьогодні ж на теренах української держави панує нова епоха під загальною назвою «Євромайдан», котра в будь-якому випадку ввійде в історію України та, напевно, світу, котра вже залишила величезний слід в душах та головах здорових глуздом громадян, не байдужих до долі країни. Але які герої будуть в цій історії – залежить від подальшого розвитку подій. Сказати треба одне, що опозиція з сьогоднішнім планом дій не отримає лаврових вінків. Тобто, план, звичайно, вона має. Навіть сьогодні, 8 грудня, на народному віче, де зібралось мільйон осіб, три лідери-опозиціонери говорили до народу, та озвучили свої вимоги, серед яких: відставка уряду Азарова, арешт тих, хто «зачистив» майдан, та звільнення незаконно заарештованих мирних мітингувальників. Крім цього, звучала вимога про оголошення змісту таємних переговорів президентів України та Росії. В свою чергу, Арсеній Яценюк оголосив, що блокування державних установок продовжується і буде продовжуватись, допоки уряд не прийме вимоги Майдану. По-перше, кудись ділась вимога імпічменту Президенту та дострокових виборів. По-друге, це ж лише вимоги. Опозиціонери – це політики, які якусь-таки владу та мають, то чому ж більше ніж балачок та гучних промов під аплодисменти і гасла український народ не може від них дочекатись? Звичайно, на майданах підтримують саме їх, бо українці хочуть, перш за все, втекти від регіональної влади. Але підтримка повинна бути аргументована, а гучні гасла з уст того ж самого прекрасного оратора Олега Тягнибока підкріплені справами, чого наразі українці не бачать. Не виключено, що зараз опозиція використовує Євромайдан для успішних результатів на виборах 2015 року. Але знову таки, потрібні дії. Потрібне втручання, а не суцільні порівняння сьогодення зі сталінським режимом та нагадування, що влада ошукала людей. Про це кожен нормальний громадянин і сам знає, який на жаль, не має доступу до залу Верховної Ради, до тих внутрішньо-парламентських голосувань.

За більш ніж два тижні Євромайдану, треба погодитись, що більшої користі зробили інші діячі. Поваги заслуговує Сашко Положинський, котрий заспокоїв людей та зупинив відомий всім бульдозер на Банковій, співачка Руслана, яка в ніч «зачистки» майдану переховувалась з пораненими на території Михайлівського собору, котра шукала по лікарнях зниклих безвісти мітингувальників, та команда волонтерів-лікарів, які мають за мету лише допомогти постраждалим у сутичках з Беркутом чи провокаторами. А що вже говорити про медійників, які, ризикуючи життям, намагались висвітлити події для громадян, та показати це все якомога об’єктивно. Це ті, люди, які своїм авторитетом, популярністю та єдиною ціллю змогли принести користь українцям, чого, наразі опозиціонери не можуть зробити.

Не дивно, що українці просять на сайті Білого дому втрутитись в ситуацію, бо зараз Україна не має лідера, не має тієї світлої голови, котра об’єктивно змогла б оцінити ситуацію та події сьогодення. Україна зараз потребує не гучних гасел та блокування державних установ. Україна має потребу в тямущих політиках з командою сильних політологів та аналітиків, котрі змогли б передбачити всі ходи регіоналів, опозиціонерів, та вивести Україну з соціальної і політичної кризи, тим самим поставивши владі «шах» і «мат».

Галина Субота

 


 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір